23η αγωνιστική

*No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Τρέλεμποργκ – Ούτσικτενς 0-3

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 17′, όταν και αποβλήθηκε ο Νίλσον, δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 58ο λεπτό.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρία παιχνίδια η Ούτσικτενς, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπόσκο Όροβιτς φιλοξενήθηκε από τη Σούντσβαλ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από νωρίς στο παιχνίδι, δεν έδειχνε να επηρεάζεται και είχε κάποιες καλές στιγμές, παρότι δεν τις εκμεταλλεύτηκε σωστά. Δεν είχε έτσι απάντηση στο τέρμα που δέχθηκε λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας. Τρίτο σερί ματς που δεν σκοράρει, ωστόσο παραμένει σταθερά στις πρώτες θέσεις, διεκδικώντας με αξιώσεις την άνοδο.

Ούτσικτενς Στατιστικά

*No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 8/10 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 56′, για να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα με τον Μόρτενσεν.

Αήττητη εδώ και τρία παιχνίδι η Τρέλεμποργκ, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο μέχρι την ανάπαυλα, χωρίς όμως να το “πληρώσει”. Βρεθηκε πίσω με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως είχε άμεση αντίδραση και ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα, ενώ δημιούργησε κάποιες ακόμη καλές στιγμές μέχρι το φινάλε. Συνεχίζει έτσι την προσπάθεια για να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη. Αλώβητη στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-4-0).