ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ - ΒΑΣΤΕΡΑΣ Προγνωστικά

*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Βαστέρας – Ούτσικτενς 0-3/strong>

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας 4-1 από τη Ντάλκουρντ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 28’, δέχθηκε το 2-0 στο 40’, το 3-0 στο 44’ και το 4-0 στο 55’. Η Ούτσικτενς μείωσε σε 4-1 με τον Μπούβιν στο 73’.

Πραγματοποίησε απογοητευτική εμφάνιση και γνώρισε την ήττα με 4-1 απ’ τη Ντάλκουρντ εκτός έδρας. Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι, δέχθηκε τρία γκολ και ουσιαστικά όλα είχαν κριθεί πριν την ανάπαυλα. Δεν έσωσε τα προσχήματα ούτε στο δεύτερο 45λεπτο και απλά μείωσε το σκορ.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Ούτσικτενς, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 απ’ την Γιόνσεπινγκ, μετράει μόλις ένα “τρίποντο” στις τελευταίες 12 αγωνιστικές (1-3-8), έπεσε στην 10η θέση και βρίσκεται στο +4 απ’ την επικίνδυνη ζώνη. Έχει μπει σε μπελάδες και ψάχνει αντίδραση για να ξεφύγει απ’ τις τελευταίες θέσεις. Αγνοεί τη νίκη στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (0-3-3), στα τρία εξ αυτών έμεινε άσφαιρη. Εξέτισαν ο στόπερ Βίλελμ Νίλσον και ο χαφ Μπομ.

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

*G/G τα 6/7 πρόσφατα παιχνίδια.

ΒΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Φιλική ήττα 3-1 από την Χάμαρμπι.

Το αήττητο σερί της έλαβε τέλος την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή, γνωρίζοντας την ήττα με 5-2 απ’ την Έργκριτε στο Γκέτεμποργκ. Παρότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο και βρέθηκε να χάνει με 2-0, αντέδρασε και έφερε το ματς στην ισορροπία πριν την ανάπαυλα. Πέρασε δύσκολες στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν συνολικά κατώτερη από την αντίπαλο, η εστία της παραβιάστηκε ακόμη τρεις φορές και η ήττα ήρθε δίκαια.

Επιστροφή στις νίκες για τη Βαστέρας, είχε προηγηθεί αήττητο πέντε αγώνων (1-4-0), παρέμεινε στις θέσεις των μπαράζ παραμονής και συνεχίζει να δίνει μάχη για να παραμείνει απευθείας στην κατηγορία. Αγνοεί τη νίκη στις έξι τελευταίες εξόδους της (0-3-3), οι πέντε πιο πρόσφατες ήρθαν Goal/Goal. Έδωσε φιλικό στο διάστημα της διακοπής γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από την Χάμαρμπι. Τιμωρημένος ο στόπερ Ντόουγκλας.