* Under 2.5 τα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Η Ουρακάν μετρά τρεις σερί νίκες επί της Πατρονάτο από το Νοέμβρη του 2020 και μετά

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΟΥΡΑΚΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεύτερη σερί κακή εμφάνιση από την Ουρακάν, την Πέμπτη το πλήρωσε με το βαρύ 4-1 στην έδρα της Εστουδιάντες, το οποίο διαμορφώθηκε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Μεγάλα τα κενά στην άμυνα, δεν είχε ένταση και συγκέντρωση στο παιχνίδι της.

Προηγήθηκε η εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Αρχεντίνος και η εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Ταγιέρες, με αποτέλεσμα να χάσει σημαντικό έδαφος στην κούρσα για τα τελευταία εισιτήρια του Κόπα Σουνταμερικάνα, μοιάζει να μην προλαβαίνει πλέον από την 15η θέση στη συνολική βαθμολογία και το -5 από τη 10αδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-1) από την Εστουδιάντες. Εκρηκτικό ξεκίνημα στον αγώνα από την Εστουδιάντες, ο Ντελ Πρέτε πήρε το “ριμπάουντ” σε απόκρουση του αντίπαλου κίπερ για το 1-0 στο 4ο λεπτό και ο ίδιος έκανε το 2-0 στο 16’, με όμορφη κίνηση στο χώρο και καρφωτή κεφαλιά. Η Ουρακάν αντέδρασε, μείωσε με τον Κριστάλδο στο 27’, αλλά η Εστουδιάντες ανέκτησε διαφορά δύο τερμάτων πριν το ημίχρονο (34’) με πέναλτι του Ντίας, ο οποίος έχασε τετ α τετ λίγα λεπτά αργότερα. Στο 51’ όμως δε λάθεψε, έκανε το 4-1 στην αντεπίθεση και το υπόλοιπο του αγώνα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Στο φινάλε η Ουρακάν είχε δοκάρι για να μειώσει.

ΟΥΡΑΚΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Under 2.5 τα 8/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της το πρωτάθλημα

ΠΑΤΡΟΝΑΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παλικαρίσια και δίκαιη ανατροπή πέτυχε την Πέμπτη η Πατρονάτο υποδεχόμενη τη Λανούς. Αδίκως βρέθηκε στο 0-2 στο μισάωρο, έβγαλε ένταση στο παιχνίδι της και γύρισε το ματς μέσα σε δύο λεπτά στο τελευταίο τέταρτο.

Άφησε πίσω της την ταπεινωτική ήττα στο “Μονουμεντάλ” από τη Ρίβερ (5-0), πέτυχε δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη, μετά το 2-0 επί της Κολόν και βάζει πόντους στο σακούλι για τη μάχη του υποβιβασμού, που θα ισχύσει από το 2022. Αυτή τη στιγμή είναι προτελευταία στη συνολική βαθμολογία.

Μπορεί να βρήκε τις λύσεις μπροστά στο κοινό της, όμως παραμένει δίχως νίκη στα 11 τελευταία ταξίδια της (0-5-6), δέχθηκε 10 γκολ στα τρία πρόσφατα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-2) επί της Λανούς. Δυνατή εκκίνηση στο ματς για τη Λανούς, προηγήθηκε στο 15’ με πλασέ του Σαντ σε γρήγορη μετάβαση από κλέψιμο και στο 31’ ο Μαλκόρα έκανε το 0-2, αλλά από θέση offside, το οποίο δεν καταλόγισε ο επόπτης. (Δεν υπάρχει VAR). Ο Αρίας στο 37’ μείωσε για την Πατρονάτο με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, από στημένη φάση. Η Πατρονάτο ήταν πιο απειλητικη στο δεύτερο μέρος και βρήκε την ισοφάριση με γκολάρα εκτός περιοχής από τον Καντέρος στο 76’. Δύο λεπτά αργότερα ολοκληρώθηκε η ανατροπή με τον Σόσα από κοντά.