20η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Β-Βάρεν Ναγκασάκι – Ουράβα 1-1

ΟΥΡΑΒΑ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Ουράβα, μετρώντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την Τετάρτη, η ομάδα του Οσβάντο ντε Ολιβέιρα φιλοξένησε την Καβασάκι, της οποίας και επικράτησε με σκορ 2-0. Μόλις στο 7ο λεπτό, ο Κορόκι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Φαμπρίσιο να διαμορφώνει το τελικό 2-0 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με πέναλτι.

Έφτασε τους 27 βαθμούς και είναι στην έβδομη θέση, μαζί με την Σιμίζου, η οποία έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο. Τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα. Μακροχρόνιες οι απουσίες που αντιμετωπίζει.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Καβασάκι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

Το Ουράβα – Β-Βάρεν Ναγκασάκι παίζει στον Stoiximan

Β-ΒΑΡΕΝ ΝΑΓΚΑΣΑΚΙ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Β-Βάρεν Ναγκασάκι, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στην Τόκιο (0-1 εκτός). Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Τακούγια Τακάγκι φιλοξένησε την Σαπόρο, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-3. Παρότι βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, έφτασε ισάριθμες φορές στην ισοφάριση, με τους Γιονέντα (72′) και Μπούις (88′), πριν δεχθεί και τρίτο γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τέταρτη ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (1-0-4). Βρίσκεται στην 13η θέση, όπου και μετράει 20 βαθμούς και “συγκατοικεί” με τις Γιοκοχάμα Μαρίνος και Κασίβα. Παράλληλα, με 31 τέρματα παθητικό, διαθέτει μια από τις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας. Θα παραταχθεί πάνοπλη στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Σαπόρο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G & Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.