Τελικός του κυπέλλου του Αυτοκράτορα

*Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η Ουράβα έχει φτάσει στον τελικό της διοργάνωσης 11 φορές, κατακτώντας το κύπελλο τις 7 από αυτές.

*Παρθενική εμφάνιση για την Οϊτά σε τελικό αυτής της διοργάνωσης.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΟΥΡΑΒΑ ΡΕΝΤ ΝΤΑΙΑΜΟΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Σερέζο Οσάκα, για τα ημιτελικά της διοργάνωσης, την προηγούμενη βδομάδα. Σε ένα 1ο ημίχρονο με ελάχιστες ευκαιρίες, κατάφερε να προηγηθεί στο 29ο λεπτό, με τον Ουγκατζίν. Είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, με τη φιλοξενούμενη να απειλεί ελάχιστα την εστία της Ουράβα. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Κοϊζούμι να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του.

Ήταν η 1η της νίκη μετά από δύο συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Έχει αποτύχει να σκοράρει στα 3 από τα τελευταία 5 παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

Τραυματίας παραμένει ο στόπερ Ντενγκ (6 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Σερέζο Οσάκα, για τα ημιτελικά του κυπέλλου.

Ουράβα Ρεντ Ντάιαμοντς Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην bet365gr)

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΤΡΙΝΙΤΑ ΟΙΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Φοβερή εκτός έδρας πρόκριση επί της πρωταθλήτριας Καβασάκι στα ημιτελικά του κυπέλλου (1-2 στα πέναλτι, 0-0 καν. διάρκεια). Είχε παθητικό ρόλο καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τη γηπεδούχο να κυριαρχεί σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου (20 τελικές προσπάθειες σε 90′), αλλά να μην μπορεί να διασπάσει την άμυνα της Οϊτά. Ίδια εικόνα και στην παράταση, με την Καβασάκι να δημιουργεί τη μια ευκαιρία μετά την άλλη και τελικά να ανοίγει το σκορ στο 114′. Και ενώ όλα φαινόταν να έχουν τελειώσει για τους φιλοξενούμενους, έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να στείλουν το ματς στα πέναλτι, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 120+1′! Εκεί, ήταν πιο ψύχραιμη και πήρε την πρόκριση για τον πρώτο τελικό της ιστορίας της.

Ήταν το 3ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα -προηγήθηκαν οι 2 νίκες τις τελευταίες 2 αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια της. Έχει σκοράρει στα 3 από τα τελευταία 5 παιχνίδια της.

Με πλήρες ρόστερ θα παραταχθεί στην ιστορική γι’αυτήν σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας πρόκριση επί της πρωταθλήτριας Καβασάκι στα πέναλτι, στα ημιτελικά του κυπέλλου.