19η αγωνιστική

*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν και τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Τσερέζο Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (42′, 49′), για να μειώσει απλά με τον Λίνσεν στο 77ο λεπτό.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος η Ουράβα, έχοντας από δυο ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ-Ματίας Χέγκμο φιλοξενήθηκε από την Τσερέζο Οσάκα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Αν και το μεταξύ τους ήταν ισορροπημένο από άποψη ευκαιριών, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, για να μειώσει απλά προς το φινάλε.

Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 25 βαθμούς μέχρι τώρα, με σημαντική διαφορά τόσο από την πρώτη τριάδα, όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Ηττήθηκε δυο φορές στις εννέα φετινές εξόδους της (5-2-2).

Ουράβα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 43ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 50′ με τον Φούτζι.

Αήττητη παραμένει εδώ και οκτώ αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Κασίμα, με επτά νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράνκο Πόποβιτς υποδέχθηκε τη Νιγκάτα, με την οποία έμειναν στο 1-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς, αμφότερες είχαν από ένα ημίχρονο, με την ίδια να βρίσκεται πίσω λίγο πριν την ανάπαυλα και να φέρνει το ματς στα ίσα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Είχε φάσεις στην πορεία, αλλά δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Πρώτη απώλεια, μετά από τέσσερις διαδοχικές νίκες, με αποτέλεσμα να μείνει μόνη δεύτερη και στο -2 πλέον από την πρωτοπόρο Μασίντα Ζέλβια. Πανηγύρισε το διπλό και στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, αν και σε μια εξ αυτών διατήρησε ανέπαφη την εστία της.