9η αγωνιστική

*Η Ουράβα επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Γκάμπα Οσάκα.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 72ο λεπτό.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ουράβα, μετά και τη νίκη 3-0 επί της Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ-Ματίας Χέγκμο φιλοξενήθηκε από την Κασίβα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Αρκετά ανοιχτό το μεταξύ τους, αλλά αμφότερες δεν ήταν ιδιαίτερα εύστοχες στην τελική προσπάθεια. Παρόλα αυτά, ήταν αυτή που χαμογέλασε στο τέλος, βρίσκοντας δίχτυα προς το φινάλε.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει έντεκα βαθμούς μέχρι τώρα. Ωστόσο, είναι αήττητη στην έδρα της με δυο νίκες και μια ισοπαλία.

Ουράβα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 8/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τόσου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 41ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Σακαμότο (45’+3) και Μιούρα (90’+9). Έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 56′.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Γκάμπα Οσάκα, μετά από τέσσερα παιχνίδια στα οποία και είχε από δυο ισοπαλίες και νίκες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος υποδέχθηκε την Τόσου, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο ισοφάρισε πριν την ανάπαυλα. Εκμεταλλεύτηκε όμως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να πάρει το ματς στο φινάλε.

Κάπως έτσι, έφτασε τους δώδεκα βαθμούς, όσους έχει και η Τόκιο, ούσα παράλληλα στο +1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Παραμένει χωρίς διπλό στις τέσσερις φετινές εξόδους της (0-2-2).