* 3η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

ΟΥΝΙΟΝ ΣΑΝΤΑ ΦΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Ταγιέρες. Στο 87’ αποβλήθηκε ο Χιρότι για την Ταγιέρες και στο 93’ ο Ντίας έχασε πέναλτι για τους γηπεδούχους!

Με το ίδιο στυλ παιχνιδιού η Ουνιόν, περιμένοντας τον αντίπαλο, έφυγε αλώβητη και από την Κόρδοβα την περασμένη Πέμπτη, με κορυφαίο τον τερματοφύλακά της.

Σε ρόλο πρωταγωνιστή η Ταγιέρες, απείλησε δις με το κεφάλι στο πρώτο μέρος, συνέχισε να έχει την επιθετική πρωτοβουλία και στην επανάληψη, η Ουνιόν όμως είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο 11 εναντίον 11 από κόρνερ. Πήραν μέτρα στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι με παίκτη παραπάνω, σε κόντρα ο Πέρες κέρδισε το πέναλτι στις καθυστερήσεις για τους γηπεδούχους, αλλά ο Ντίας νικήθηκε από το Μογιάνο.

Είχε προηγηθεί η σπουδαία νίκη της πρεμιέρας εντός έδρας με την πρωταθλήτρια Ρίβερ (1-0), σε ματς που έπαιξε πολύ έξυπνα στο χώρο και είχε δυνατές ευκαιρίες πριν προηγηθεί με ανύπαρκτο πέναλτι.

Στην Σάντα Φε μετρά τρεις σερί νίκες με μηδέν παθητικό, σε συνέχεια της περσινής σεζόν.

ΟΥΝΙΟΝ ΣΑΝΤΑ ΦΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της (δες το στη Betshop)

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Πλατένσε. Ο Γκόμες άνοιξε το σκορ για την Πλατένσε στο 7’ και ανέκτησε το προβάδισμα των φιλοξενούμενων στο 39’, αφού η Τουκουμάν ισοφάρισε με αυτογκολ στο 36’. Η δεύτερη ισοφάριση των γηπεδούχων ήρθε στο 90+3’ με τον Λότι.

Τον πρώτο της βαθμό στη φετινή σεζόν και μόλις δεύτερο στα τελευταία εννέα παιχνίδια της κατέκτησε την περασμένη Πέμπτη η Ατλέτικο Τουκουμάν, παλεύοντας το παιχνίδι με την Πλατένσε ως το τέλος.

Με ιδανική αντεπίθεση, ασίστ του Μπερχέσιο και εύκολο τελείωμα του Γκόμες προηγήθηκε η Πλατένσε, που έδωσε μέτρα στην Τουκουμάν στη συνέχεια. Η ισοφάριση των γηπεδούχων από στημένη φάση δεν κράτησε πολύ, ο Γκόμες απάντησε πριν το ημίχρονο με υπέροχο αριστερό εκτός περιοχής. Πίεσε ως το φινάλε η Τουκουμάν, βρήκε την ισοφάριση με τυχερό τρόπο και γκολ που πιθανότατα θα ακυρωνόταν με VAR.

Στην πρεμιέρα ηττήθηκε στην έδρα της Σαρμιέντο με 1-0, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι δίχως μεγάλες φάσεις. Παραμένει δίχως νίκη από τις 17 Οκτωβρίου με ρεκόρ 0-4-7 έκτοτε.

Εκτός έδρας μετρά 5 σερί ήττες, πήρε μόλις έναν πόντο (0-1-8) στα τελευτάια εννέα ταξίδια της, σκόραρε μόνο σε τρία από αυτά.