*Προημιτελική φάση, δεύτερο ματς. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Σκορ πρώτου αγώνα: Λα Εκιδάδ – Oυνιόν Μανταλένα 1-1.

*Στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ τους 5/5 under 2.5.

*Μετρούν 3/5 με g/g μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΥΝΙΟΝ ΜΑΝΤΑΛΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα για το Κλαουζούρα, το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ο Μορένο στο 8΄ για τους γηπεδούχος.

Σε ένα παιχνίδι που είχε τα πάντα, ένταση πάθος και δυο κόκκινες η Ουνιόν ηττήθηκε με 1-0 από την Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα. Είχε αρκετές ευκαιρίες για να αποσπάσει την ισοπαλία αλλά δεν τα κατάφερε και από το γκολ του Μορένο στο 8΄ δεν είχαμε κάποια απάντηση από τους φιλοξενούμενους. Παρ’όλα αυτά η ήττα δεν αποφεύχθηκε και έτσι μετά την νίκη στην έδρα της Ενβιγκάντο (1-2), η Ουνιόν επέστρεψε στις ήττες. Σε τρία παιχνίδια έχει δυο ήττες και μια νίκη. Για το επαναληπτικό παιχνίδι για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Κολομβίας απέναντι στην Λα Εκιδάδ μετά την ισοπαλία που απέσπασε εκτός έδρας με (1-1) που βάση της εικόνας του παιχνιδιού ήταν δίκαιη, ο τεχνικός της ομάδας ο Αργεντινός Ροντρίγκεζ δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα τραυματισμών.

Ουνιόν Μανταλένα Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal

*3/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ

ΛΑ ΕΚΙΔΑΔ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Λευκή ισοπαλία εντός έδρας με αντίπαλο την Αμέρικα ντε Κάλι για το πρωτάθλημα.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για την Λα Εκιδάδ αυτήν την φορά απέναντι στην Αμέρικα Ντε Κάλι, (είχε προηγηθεί το 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν) σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να πούμε πως η κάθε ομάδα είχε ένα δικό της ημίχρονο. Η Λα Εκιδάδ στο πρώτο είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες για να σκοράρει κάποιο τέρμα που θα την έβαζε αυτόματα στην θέση του οδηγού. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο αντιστράφηκαν οι ρόλοι και η Αμέρικα παίζοντας κυριολεκτικά μονότερμα τους γηπεδούχους δεν κατάφερε να βρει κάποιο γκολ χάνοντας αρκετές ευκαιρίες και κάπως έτσι προέκυψε λευκή ισοπαλία. Σε ό,τι αφορά το παιχνίδι κυπέλλου απέναντι στην Ουνιόν Μανταλενα δεν υπολογίζεται ο επιθετικός Ρίβας.