*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ο’Χίγκινς-Ουνιόν Εσπανιόλα 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κοκίμπο με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πινέιρο στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Παραγκέζ στο 28’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Καμπράλ στο 43’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάντσεζ στο 79’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα η Ουνιόν Εσπανιόλα. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη ανέβασε τις γραμμές της, αφήνοντας κενούς χώρους στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμη ένα γκολ.

Τη επιστροφή της στις νίκες ψάχνει εδώ και αρκετές αγωνιστικές, καθώς βλέπει τη θέση της στο βαθμολογικό πίνακα ολοένα και να μειώνεται. Μόλις στο +3 από την 14η Κοπιαπό, αλλά και στο -5 από την 7η Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα βρίσκεται αυτή τη στιγμή, έχοντας ακόμα ελπίδες για πρόκριση σε διασυλλογική διοργάνωση. Παρ’ όλα αυτά για να γίνει αυτό θα πρέπει να ξεπεράσει σήμερα το εμπόδιο της κακής αμυντικά Ο’Χίγκινς.

Ουνιόν Εσπανιόλα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ζαμπέντρι στο 30’ με πέναλτι και το 0-2 ο ίδιος στο 60’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Ζαμπρέντι ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ στο 70’.

Τρίτη σερί ήττα για την Ο’Χίγκινς που δεν έπεισε και πάλι με την εικόνα της. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία. Οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα με σχετική άνεση.

Το τρίποντο που θα δώσει «τέλος» στα σενάριο υποβιβασμού ψάχνει, όμως δεν έπεισε σε καμία από τις τελευταίες αναμετρήσεις της, γνωρίζοντας τρεις σερί ήττες. Κακή αμυντικά, δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, την ώρα που επιθετικά απέτυχε να βρει δίχτυα στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της. Μαχητική σε γενικές γραμμές στις εξόδους της, δυσκολεύει αρκετά τις αντίπαλες ομάδες, αν και έφυγε μόλις με δύο τρίποντα στις πέντε τελευταίες, στα πλαίσια τους πρωταθλήματος.