*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε-Ουνιόν Εσπανιόλα 1-0.

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νουμπλένσε με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ στο ματς σκόραρε ο Ασεβέδο στο 90+2’.

Πολύ σημαντικό τρίποντο πήρε εκτός έδρας, για τη μάχη που δίνει ώστε να διατηρηθεί εντός εφτάδας. Σε ένα ανοιχτό παιχνίδι από άποψη ευκαιριών, αποδείχθηκε αποτελεσματικότερη, βρίσκοντας δίχτυα στις καθυστερήσεις.

Παραμένει αήττητη στις τελευταίες εννέα αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, έχοντας αποτύχει να βρει δίχτυα μόλις σε μία. Έχει κρατήσει παράλληλα το μηδέν στην εστία της στα τρία τελευταία της παιχνίδια, δείχνοντας εμφανή βελτίωση σε αυτόν τον τομέα.

Ουνιόν Εσπανιόλα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ουατσιπάτο με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκουέρα στο 2’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ασάντι στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπρεά στο 59’.

Τεράστια νίκη πήρε κόντρα στην πρωτοπόρο Ουατσιπάτο, εκτός έδρας, εκθρονίζοντάς την και φτάνοντάς την παράλληλα στους 29 βαθμούς και τη 2η θέση. Μπήκε δυνατά και πήρε «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν, αλλά χωρίς να πάρουν κάτι παραπάνω από το ματς.

Με ψυχολογία στα ύψη ύστερα από αυτό το αποτέλεσμα, θέλει φυσικά σήμερα να πάρει ένα αντίστοιχο, «πατώντας» κορυφή. Φάνηκε να της έχει κάνει καλό η διακοπή, αφού τα τελευταία της αποτελέσματα δεν ήταν αυτά που ιδανικά θα επιθυμούσε, καθώς έδειχνε να έχει και αρκετά προβλήματα στο να ολοκληρώσει τις ευκαιρίες που δημιουργούσε, τα οποία πλέον εξαλείφθηκαν.