* Goal/Goal & Over 2.5 τα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

* Στον 1ο γύρο (23/10): Μπόχουμ – Ουνιόν 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Ντόρτμουντ. Ο Μάλεν άνοιξε το σκορ (28’) για την Ντόρτμουντ, ο Μπέρενς (61’) ισοφάρισε για την Ουνιόν και στο 79’ ο Μουκοκό πέτυχε το καθοριστικό γκολ.

Με ήττα συνδυάστηκε και το τρίτο διαδοχικό ταξίδι της Ουνιόν για τρίτη διαφορετική διοργάνωση. Αποκλείστηκε στα προημιτελικά του Europa League από την Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ, αποκλείστηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου από την Άιντραχτ και το προηγούμενο Σάββατο λύγισε στο Ντόρτμουντ για να βρεθεί στο -7 από την κορυφή.

Δίκαιη η ήττα της στο Signal Iduna Park, ήταν αναιμική η επιθετική της δημιουργία, ουσιαστικά μία καθαρή ευκαιρία έβγαλε σε όλο το ματς και με αυτήν ισοφάρισε. Απειλήθηκε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε αρκετές φορές ανοργάνωτη ανασταλτικά, κάτι που δεν συνηθίζει. Πιέστηκε μετά το 1-1, αλλά δίχως ιδιαίτερους κινδύνους, τελικά της στοίχισε ένα μεγάλο λάθος.

Δύσκολα θα προλάβει ο Ρουσιγιόν (αρ. μπακ) που έχασε και το προηγούμενο παιχνίδι λόγω μυϊκών ενοχλήσεων, μακροχρόνια τραυματίας είναι ο Σέφερ (μέσος).

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* “2-3 γκολ” τα 6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* No Goal τα 4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

ΜΠΟΧΟΥΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (2-3) από την Στουτγκάρδη. Ο Ίτο άνοιξε το σκορ για την Στουτγκάρδη στο 14’, ο Στέγκερ ισοφάρισε για την Μπόχουμ με πέναλτι στο 58’. Οι Γκιρασί (60’) και Βάγκνομαν (63’) σκόραραν για την Στουτγκάρδη και ο Χόφμαν (85’) μείωσε για την Μπόχουμ.

Την περασμένη Κυριακή έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει μία νίκη που θα την έχριζε φαβορί για την παραμονή απέναντι σε μία Στουτγκάρδη που αγνοούσε τα πρωταθληματικά διπλά από το 2021!

Προβληματική επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έκλεισε ουσιαστικά δίχως ευκαιρία της και με την πλάτη στον τοίχο στη μοναδική φάση των φιλοξενούμενων. Κατάφερε να ισοφαρίσει από την άσπρη βούλα εκμεταλλευόμενη αχρείαστο μαρκάρισμα αντιπάλου, αλλά αντί να πάρει το μομέντουμ του αγώνα έχασε τη γη κάτω από τα πόδια της. Αδρανής η άμυνα στο 1-2, κάκιστη η έξοδος του κίπερ Ρίεμαν στο 1-3. Πίεσε ανώφελα στα τελευταία λεπτά μετά την ωραία συνεργασία για τη μείωση.

Συμπλήρωσε κάρτες ο Λοσιγιά (αμ. χαφ), μακροχρόνια εκτός ο Γκαμπόα (δεξί μπακ), ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Σταφυλίδη (μπακ) λόγω ίωσης.