*5η αγωνιστική

*Η Μπάγερν παραμένει αήττητη σε έξι αγωνιστικές με την Ουνιόν (τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες).

*Η Ουνιόν παραμένει αήττητη σε έντεκα αγωνιστικές με απολογισμό εννέα νίκες και δύο ισοπαλίες. Η τελευταία ήττα που γνώρισε ήρθε από τη σημερινή αντίπαλό της Μπάγερν (4-0 εκτός) στα μέσα Μαρτίου.

ΟΥΝΙΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (6-1) της Σάλκε. Ο Τόρσμπι άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′, ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Μπούλτερ (31′). Στη συνέχεια από δύο γκολ πέτυχαν Μπέκερ (36′, 46′) και Μίχελ (87′, 90′), ένα ο Χάμπερερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Σαρωτική παρουσιάστηκε στη “Veltins Arena” η Ουνιόν σκορπώντας στους… έξι ανέμους τη Σάλκε (6-1)! Δημιούργησε επτά ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία σκοράροντας στις έξι, παράλληλα είχε κι ένα δοκάρι. Παρών φώναξε όποτε χρειάστηκε ο τερματοφύλακας Ρόνοφ καταγράφοντας έξι αποκρούσεις. Οι πρωτευουσιάνοι συγκέντρωσαν δέκα βαθμούς μετά από τέσσερις αγωνιστικές, πραγματοποιώντας το καλύτερο ξεκίνημα στη μεγάλη κατηγορία.

Παραμένουν αήττητοι στις έντεκα τελευταίες (εννέα νίκες, δύο ισοπαλίες): Η τελευταία ήττα τους χρονολογείται στις 19 Μαρτίου από τη σημερινή αντίπαλό τους Μπάγερν (4-0 εκτός). Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος για τον προπονητή Φίσερ να αλλάξει την ενδεκάδα του. Φανέλα βασικού θα πάρει ο αρχηγός Τρίμελ. Την Πέμπτη (8/9) η Ουνιόν υποδέχεται την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

ΟΥΝΙΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 7/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΑΓΕΡΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (5-0) της Βικτόρια Κολωνίας. Σκόραραν Γκράβενμπερχ (35′), Τελ (45+1′), Μανέ (53′), Μουσιάλα (67′) και Γκορέτζκα (82′).

Το εισιτήριο για το 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας εξασφάλισε μεσοβδόμαδα η Μπάγερν, πετώντας στο καναβάτσο τη Βικτόρια Κολωνίας με εμφατικό τρόπο (5-0 εκτός). Την προηγούμενη βδομάδα γκέλαρε στην “Allianz Arena” με αντίπαλο την Γκλάντμπαχ (1-1) σε μία αναμέτρηση που έλαμψε το άστρο του Ζόμερ. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων πραγματοποίησε 19 αποκρούσεις αποτελώντας μακράν τον MVP αυτής. Οι Βαυαροί δεν γνώρισαν την ήττα στις 18 τελευταίες αναμετρήσεις ανάμεσα στην 1η και 2η ομάδα της Μπουντεσλίγκα (13 νίκες, πέντε ισοπαλίες).

Έχουν πετύχει 13/16 συνολικά γκολ τους εκτός έδρας. Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Γκνάμπρι δεν έχει σκοράρει ποτέ κόντρα στην Ουνιόν! Ο Γκορέτζκα ξεπέρασε τον τραυματισμό του και αγωνίστηκε για περίπου 25′ μεσοβδόμαδα, προφανώς και φαντάζει δύσκολο να διεκδικήσει φανέλα βασικού. Την Τετάρτη (7/9) η Μπάγερν φιλοξενείται από την Ίντερ για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.