*Στον πρώτο γύρο: Βέρντερ Βρέμης – Ουνιόν Βερολίνου 2-0

*NG στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*2-3 γκολ στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τους αγώνες στο σημερινό κουπόνι στοιχήματος

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Στουτγκάρδη. Σκόραραν οι Γκιρασί (19′) και Φούριχ (65′). Με δέκα ολοκλήρωσε η Ουνιόν Βερολίνου λόγω αποβολής του Σέφερ στο 69′.

Ιδιαίτερα ανταγωνιστική παρουσιάστηκε η Ουνιόν Βερολίνου στην Στουτγκάρδη, ωστόσο δεν κατάφερε να αποβάλλει από πάνω της το ρόλο του αουτσάιντερ. Δημιούργησε δύο μεγάλες ευκαιρίες πριν βρεθεί πίσω στο σκορ, στη συνέχεια αστόχησε σε άλλες τρεις για την ισοφάριση που δεν ήρθε ποτέ.

Τέσσερα λεπτά μετά το 2-0 των γηπεδούχων ήρθε η αποβολή του Σέφερ που “έσβησε” την αναμέτρηση. Οι πρωτευουσιάνοι διατηρούνται στην 14η θέση έχοντας “χτίσει” μία διαφορά ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Προέρχονται από δύο σερί ήττες στις οποίες δεν σκόραραν, παράλληλα αγνοούν τη νίκη σε τρεις αγωνιστικές.

Στις επτά τελευταίες εντός έδρας ηττήθηκαν μόνο από την Ντόρτμουντ (2-0) στις 2 του μηνός (τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες). “Η Βέρντερ Βρέμης έχει βελτιωθεί επιθετικά μακριά από το σπίτι της, παρουσιάζεται αρκετά σταθερή”, είπε ο προπονητής Μπιέλιτσα. Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Χάμπερερ, τη θέση του τιμωρημένου Σέφερ θα πάρει ο Άαρονσον.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 10/12 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 10/11 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Ντόρτμουντ. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Μάλεν (21′) και Σάντσο (38′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νίινμα στο 70′. Η Ντόρτμουντ αγωνίζονταν με δέκα για ένα ημίχρονο (45+1′ Ζάμπιτσερ).

Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, στις καθυστερήσεις του οποίου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα το οποίο δεν κατάφερε να αξιοποιήσει στη συνέχεια. Διαμόρφωσε, απλά, το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση με την Ντόρτμουντ γνωρίζοντας τη δεύτερη σερί ήττα της στην Μπουντεσλίγκα.

Η Βέρντερ Βρέμης πανηγύρισε μία νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές επί της Κολωνίας (1-0 εκτός) στις 16 Φεβρουαρίου, στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Εντυπωσιάζει μακριά από το σπίτι της έχοντας απολογισμό 3-2-1 σε έξι αγωνιστικές: Κράτησε το μηδέν στις τρεις και σκόραρε σε όλες.

“Η Ουνιόν Βερολίνου αμύνεται μαζικά και δεν επιτρέπει πολλές ευκαιρίες στα καρέ της. Παρουσιάζεται ιδιαίτερα δυνατή στις στημένες φάσεις”, είπε ο προπονητής Βέρνερ. Εξέτισε ο Ντέμαν, τη θέση του πήρε ο Σμιντ ο οποίος αναμένεται να αντικατασταθεί από τον Μπίτενκουρτ.