*Στον πρώτο γύρο: Γιούβε Στάμπια – Σαλερνιτάνα 2-0

*Οι αναμετρήσεις διεξάγονται κεκλεισμένων των θυρών. Η κάθε ομάδα μπορεί να πραγματοποιήσει μέχρι πέντε αλλαγές σε τρία σημεία αυτών.

*Under 2,5 & NG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

Σαλερνιτάνα – Γιούβε Στάμπια στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον Ντι Τάτσιο να σκοράρει από την άσπρη βούλα του πέναλτι στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σαλερνιτάνα κατάφερε να αποφύγει την εντός έδρας ήττα από την Κρεμονέζε (3-3) την Δευτέρα παραμένοντας (έστω οριακά) στη ζώνη που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου του πρωταθλήματος.

“Παρουσιάσαμε ένα εξαιρετικό πρόσωπο ανά διαστήματα στην αναμέτρηση. Είδα μία σπουδαία αντίδραση από τους ποδοσφαιριστές μου”, είπε ο προπονητής Βεντούρα. Η “γκρανάτα” παραμένει αήττητη σε 13 αγωνιστικές στο “Arechi” με απολογισμό 7-6-0.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με την Κρεμονέζε για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τα γκολ του Τσέλαρ (6′, 67′), προτού οι Ντζίτζεκ (73′ πεν.) και Ντι Τάτσιο (79′) ισοφαρίσουν σε 2-2. Στο 85′ ο Ζορτέα έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Κρεμονέζε. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντι Τάτσιο με πέναλτι. Και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan)

*Κράτησε το μηδέν στα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΥΒΕ ΣΤΑΜΠΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Απογοητευτική κρίνεται η πορεία της Γιούβε Στάμπια μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, σε τρεις αναμετρήσεις γνώρισε ισάριθμες ήττες από Πεσκάρα (3-1 εκτός), Λιβόρνο (3-2 εντός) και Μπενεβέντο (1-0 εκτός) υποχωρώντας στη 15η θέση και στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη.

“Μένουν ακόμα επτά αγωνιστικές για να κερδίσουμε την παραμονή μας στο πρωτάθλημα. Παραμένουμε προσηλωμένοι μόνο σε αυτό τον στόχο, τον οποίο θα πετύχουμε αν είμαστε ενωμένοι”, είπε ο προπονητής Καζέρτα. Πολλά προβλήματα αντιμετωπίζουν οι “βέσπε” μακριά από την έδρα τους, σε σύνολο 15 αγωνιστικών έχουν απολογισμό 2-4-9 (13-26 τα γκολ). Εξέτισαν κι επιστρέφουν οι Ρίτσι (ΑΜ, 16/0) και Σισέ (ΕΠ, 15/4).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 1-0 από την Μπενεβέντο για το πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Σάου στο 71′. Οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με δέκα από το 24′.