*Ματς 1ου γύρου: Ντεπόρτ. Σαν Κάρλος – Ουν. Ντε Κόστα Ρίκα: 2-2

* Κεκλεισμένων των θυρών.

ΟΥΝ. ΝΤΕ ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ – ΝΤΕΠΟΡΤ. ΣΑΝ ΚΑΡΛΟΣ στην Bet365

ΟΥΝ. ΝΤΕ ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παραπαίει η γηπεδούχος. Δεν υπάρχει άλλη λέξη για να περιγράψει την αγωνιστική της κατάσταση. Έχασε με το ντροπιαστικό 5-0 από τη Ζικαράλ. Άντεξε για λιγότερο από 30 λεπτά και μετά επήλθε η παράδοση άνευ όρων στις ορέξεις των αντιπάλων της.

Διαθέτει στη δεύτερη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας και με διαφορά από τη δεύτερη, τη χειρότερη άμυνα, έχοντας παθητικό 49 τερμάτων. Δεν μπορεί να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση, στα τελευταία επτά ματς έχει μόλις έναν βαθμό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Διασύρθηκε με 5-0 στην έδρα της Ζικαράλ. Λίγο πριν το μισάωρο δέχτηκε το πρώτο γκολ και από εκεί και πέρα κατέρρευσε.

ΟΥΝ. ΝΤΕ ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ Στατιστικά

* Στα τελευταία επτά ματς έχει μαζέψει μόλις έναν βαθμό (δες το στην bet365).

* Τρεις σερί ήττες μέσα στο γήπεδό της.

ΝΤΕΠΟΡΤ. ΣΑΝ ΚΑΡΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Για ακόμη μία φορά η Σαν Κάρλος πλήρωσε τις εμφανείς αμυντικές της αδυναμίες. Δεν μπόρεσε να προβάλει σοβαρή αντίσταση στην Καρταχίνες και έχασε μέσα στο σπίτι της με 1-3. Απομακρύνθηκε πλέον οκτώ βαθμούς από την πρώτη τριάδα.

Είναι μία ομάδα με εξαιρετικό ρόστερ, που θα μπορούσε κάλλιστα να είναι ψηλότερα στη βαθμολογία και να διεκδικήσει τον τίτλο, αλλά έχει φοβερά θέματα στην άμυνα και έχει ήδη φτάσει τα 35 γκολ παθητικό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας από την Καρταχίνες. Βρέθηκε πίσω με 0-2 στο 42′ και στο 45’+1. Μείωσε με τον Μένια στο 56′, αλλά δέχτηκε ακόμη ένα γκολ 20 λεπτά πριν το φινάλε.