16η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Έχουν σημειωθεί 10/11 under 2.5 γκολ στην ιστορία τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

*A’ Γύρος: Σέπσι – Κραϊόβα 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΚΡΑΪΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κραϊόβα προβλημάτισε με τις εμφανίσεις της στα δύο τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα, καθώς έδειξε ότι δε μπορεί τη δεδομένη στιγμή να επιβληθεί των δύο ανταγωνιστών της για τον τίτλο. “Κόλλησε” στο μηδέν με αντίπαλο την Κλουζ (0-0) εκτός έδρας, ενώ στο προηγούμενη ηττήθηκε εντός έδρας από τη Στεάουα Βουκουρεστίου με σκορ 0-2 και έχασε την κορυφή. Η ομάδα του Παπούρα μετρά μόλις δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Ο Ρουμάνος τεχνικός δε θα είναι στον πάγκο στο σημερινό ματς λόγω τιμωρίας δύο αγωνιστικών. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι Κόλγιτς και Ρομάν λόγω τραυματισμών. Δεν είναι διαθέσιμοι επίσης οι Μπικ και Κονσταντίν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο την Κλουζ εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με συντηρητική τακτική και δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν στην αναμέτρηση.

ΣΕΠΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σέπσι είναι σε πολύ καλή κατάσταση από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου, ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο ούσα στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα. Πήρε σπουδαία ισοπαλία την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Στεάουα Βουκουρεστίου (1-1), διευρύνοντας το αήττητο σερί της για τέσσερις αγώνες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Στο πρωτάθλημα συγκεκριμένα δεν έχει υποστεί ήττα για έξι αναμετρήσεις. Ο προπονητής Γκροζάβου, δε θα είναι στον πάγκο καθώς εκτίει τιμωρία. Στο αγωνιστικό κομμάτι, δεν υπολογίζεται ο μέσος Φούλοπ διότι ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας με αντίπαλο τη Στεάουα Βουκουρεστίου, για το πρωτάθλημα. Στο 30’ ο Κριστέα σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων, όμως επτά λεπτά αργότερα ο Φοφανά ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Ό,τι κι αν προσπάθησαν οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος, δεν απέφερε γκολ.