3η Αγωνιστική

* Πρώτη επίσημη μεταξύ τους αναμέτρηση, η Γαλατά κέρδισε σε τρία μεταξύ τους φιλικά από το 2019 και μετά

* Ο αγώνας διεξάγεται στο Ολυμπιακό Στάδιο της Κωνσταντινούπολης και όχι στην παραδοσιακή έδρα της Ουμρανιγιεσπόρ.

ΟΥΜΡΑΝΙΓΙΕΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Αντάλιασπορ. Το γκολ του Ράιτ στο 59ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση.

Το σπουδαίο αποτέλεσμα της πρεμιέρας (3-3 στην έδρα της Φενέρ) δεν συνοδεύτηκε με ανάλογη συνέχεια για τη νεοφώτιστη Ουμρανιγιεσπόρ, η απουσία έδρας σίγουρα έπαιξε σημαντικό ρόλο στην ήττα της Κυριακής.

Πιο κινητική η Ουμρανιγιεσπόρ στο πρώτο 20λεπτο, έβρισκε χώρους να τρέξει στο transition, έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί, η Αντάλιασπορ απάντησε πριν την ανάπαυλα από στατική φάση και με μακρινό σουτ στο δοκάρι. Στην πρώτη μεγάλη φάση του δευτέρου μέρους άνοιξε το σκορ η Αντάλιασπορ, με την άμυνα των γηπεδούχων να ξεχνά στην καρδιά της περιοχής της τον πιο επικίνδυνο επιθετικό των αντιπάλων! Απογοητεύτηκε, ξέμεινε κι από δυνάμεις, δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά με ισοφάριση.

“Στο πρώτο ημίχρονο η στρατηγική μας ήταν καλύτερη, είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε. Δεν άλλαξε το πλάνο στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν είχαμε ενέργεια στο πρώτο μισό. Οι αλλαγές μας βοήθησαν, δεν ήμασταν όμως αποφασιστικοί. Είμαστε στεναχωρημένοι, αλλά ξέρουμε ότι παίζαμε με μία πολύ καλή ομάδα” δήλωσε ο κόουτς Ουτσάρ.

ΟΥΜΡΑΝΙΓΙΕΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 4.5 τα 4/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Γκιρεσούνσπορ. Το γκολ του Σάινθ στο 77ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι.

Αποδείχθηκε άμεσα ότι χρειάζεται χρόνο η Γαλατασαράι για να γίνει ξανά ομάδα μετά την καταστροφική περσινή σεζόν, πήγε στράφι το σημαντικό διπλό της πρεμιέρας στην Αττάλεια.

Μπήκε με ενθουσιασμό στο σαββατιάτικο παιχνίδι, ο Ολιβέιρα είχε δοκάρι σε φάουλ κι ο Ακτούρκογλου ανάγκασε σε μεγάλη επέμβαση τον αντίπαλο κίπερ. Έπεσε η επιθετικότητά της όσο περνούσαν τα λεπτά και στο δεύτερο μέρος άρχισαν να εμφανίζονται κενά στις αμυντικές μεταβάσεις. Έβγαινε επικίνδυνα στο χώρο η Γκιρεσούνσπορ, αλλά το γκολ ήταν ευγενική χορηγία του στόπερ Μπαρντακτσί, με τραγικό γύρισμα προς τον τερματοφύλακα. Ανήμπορη να απειλήσει σοβαρά στο φινάλε, δεν είχε ιδέες και μετά την είσοδο (ντεμπούτο) του Μέρτενς. Βαρύς ο Σεφέροβιτς, ξόδεψε δύο καλές στιγμές που του έτυχαν. Θετικός στο μισάωρο που έπαιξε ο επίσης νεοφερμένος χαφ Τορέιρα.

Δεν έχει κλείσει το ρόστερ, η διοίκηση κινείται και γι άλλες ηχηρές μεταγραφές, κυρίως στη θέση του φορ, με τα ονόματα των Μπελότι και Ικάρντι να παίζουν πολύ στα τούρκικα ΜΜΕ τις τελευταίες ημέρες!

Παράλληλα συνεχίζονται οι διαπραγματεύσεις με την Σεβίγια για τον στόπερ Νέλσον, τον οποίο προσπαθεί να πείσει να μείνει ο κόουτς Μπουρούκ. Πάνω από 20 εκ. ζητά η “τσιμ μπομ” για να τον παραχωρήσει. Παράλληλα ψάχνεται και για στόπερ και για αριστερό μπακ, αφού ο Μπουρούκ δεν είναι ικανοποιημένος από τον Φαν Άανχολτ.

Δίχως σημαντικές απουσίες, παραμένει εκτός ο νεοφερμένος δεξιός μπακ Ντιμπουά, χτύπησε ο νεοφερμένος χαφ Μίντσιο, θα πάρει τη θέση του ο Τορέιρα, ενώ αναμένεται να ξεκινήσει και ο Μέρτενς.