*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Δεν έχει κερδίσει στις 11 τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Ουλσάν η Μπουσάν (0-4-7).

Ουλσάν – Μπουσάν στον Stoiximan

ΟΥΛΣΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χαρακτήρα και πείσμα ομάδα που αναμένεται να πρωταγωνιστήσει έδειξε την προηγούμενη αγωνιστική η Ουλσάν, η οποία πέρασε με το διπλό (2-3) από την έδρα της Σουγόν. Στις αρχές του δευτέρου μέρους βρέθηκε να χάνει 2-0, αντέδρασε, ισοφάρισε το παιχνίδι μέσα σε λίγα λεπτά και πήρε τη νίκη με γκολ στο φινάλε της συνάντησης.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο τοπ σκόρερ της Τζούνιορ Νεγκράο, ο οποίος πέτυχε τα δύο απ’ τα τρία γκολ. Ο 33χρονος επιθετικός έφθασε τα τέσσερα γκολ σε δύο εμφανίσεις και έδειξε ότι θα είναι αυτός που θα οδηγήσει επιθετικά την Ουλσάν. Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Κιμ Ντο Χουν μετά το εμφατικό εντός έδρας 4-0 κόντρα στη Σανγκγιού, πετάει “φωτιές” στην επίθεση, παράγει φάσεις και φέτος έχει ως στόχο να ρίξει από τον θρόνο την Γιεονμπούκ. Δεν αναφέρθηκαν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-2 κόντρα στη Σουγόν. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 45’ (1-0), δέχθηκε το 2-0 στο 47’ (2-0), μείωσε με τον Τζούνιορ Νεγκάο στο 54’ (2-1), ισοφάρισε με τον Κιμ Ιν Σουνγκ στο 61’ (2-2) κάνοντας την ανατροπή με τον Τζούνιορ Νεγκράο στο 89’ (2-3).

ΟΥΛΣΑΝ Στατιστικά

*G/G τα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στον Stoiximan).

*2-3 γκολ τα 6/11 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΟΥΣΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις την περασμένη βδομάδα η Μπουσάν, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει απ’ το εντός έδρας ματς με την Γιεονμπούκ γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 εντός έδρας. Κατώτερη από την αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο, πήγε δίκαια με το εις βάρος της 1-0 στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος ισορρόπησε την κατάσταση, έφτασε στην ισοφάριση, αλλά στο φινάλε του αγώνα δέχθηκε το 1-2 και δεν πήρε τίποτα από το ματς.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Μπουσάν μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε στην πρεμιέρα από την Ουλσάν (4-0). Σίγουρα δεν φανταζόταν έτσι την επιστροφή της στη K-League 1, ωστόσο έχει το ελαφρυντικό ότι αντιμετώπισε δύο από τις καλύτερες ομάδες της λίγκας. Το δύσκολο πρόγραμμα συνεχίζεται για την ομάδα του Τσο Ντουκ Τζάε και αυτή την αγωνιστική δοκιμάζεται στην έδρα της πανίσχυρης Ουλσάν, στην οποία έχει πολύ κακή παράδοση. Συνεχίζει τραυματίας ο επιθετικός Λι Τζέονγκ Χιέοπ, δεν προέκυψαν νεότερα προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από την Γιεονμπούκ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 16’ (0-1), ισοφάρισε με πέναλτι του Ρόμουλο στο 66’ (1-1), δέχθηκε το 1-2 στις καθυστερήσεις της συνάντησης (90’+3’).