ΟΥΛΟΥ - ΛΑΧΤΙ Προγνωστικά

Τρίτη αγωνιστική των πλέι άουτ

*Η ομάδα που θα τερματίσει στην τελευταία θέση υποβιβάζεται απευθείας στην Ykkönen, ενώ η προτελευταία θα δώσει μπαράζ παραμονής με τη δευτεραθλήτρια της δεύτερης κατηγορίας.

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΟΥΛΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 2-4 επί της Μάριεχαμν, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, άνοιξε με το καλημέρα το σκορ (0-1 στο 9′). Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος, διευρύνοντας το προβάδισμα της, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 0-3 στο 69′. Χαλάρωσε, δέχτηκε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά (77′, 80′) , αλλά άντεξε μέχρι τέλους, με το τελικό 2-4 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για την Ούλου (3-2-0). Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο +8 από την 8η Βάασα. Μετράει μόλις 1 ήττα στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τρία από αυτά να έχουν ολοκληρωθεί με g/g.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Ούλου Στατιστικά

*Over3.5+g/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΛΑΧΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-2 από τη Βάασα, την περασμένη αγωνιστική. Παθητικός ο ρόλος της καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έμεινε πίσω με 0-2 στο 25′ και κάπου εκεί το παιχνίδι απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα. Δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά σε κανένα σημείο του αγώνα, με το 0-2 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Έκτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Λάχτι (0-1-5). Βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο +9 από την τελευταία Χέλσινγκφορς. Σε περίπτωση ήττας της ουραγού σήμερα, η Λάχτι αποφεύγει τον απευθείας υποβιβασμό. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, όλες συνοδευόμενες από over3.5+n/g!