Πλέι οφ για την πρόκριση στην τελική φάση του Euro U21 που θα διεξαχθεί το 2023 στα γήπεδα της Γεωργίας και της Ρουμανίας

*Αγώνας ρεβάνς. Δεν ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Α’ ματς: Σλοβακία U21 – Ουκρανία U21 3-2.

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην Πολωνία.

ΟΥΚΡΑΝΙΑ U21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-2 από τη Σλοβακία, στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι οφ. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθε, έμεινε πίσω στο σκορ στο 10′, για να ισοφαρίσει άμεσα σε 1-1 (17′). Παρόμοια αρχή και στο β’ μέρος, με τους Σλοβάκους να κάνουν το 2-1 στο 46′, με την Ουκρανία να ισοφαρίζει τρία λεπτά αργότερα, για να δεχθεί το 3-2 στο 53′! Με τον κόουτς Ροτάν να κάνει μαζεμένες αλλαγές, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά σπατάλησαν τις ευκαιρίες τους, με το 3-2 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Πρώτη της ήττα μετά από επτά επίσημους αγώνες (5-2-1). Αδικημένοι μπορούν να νιώθουν οι Ουκρανοί με το τελικό αποτέλεσμα, με τον κόουτς Ροτάν να έχει πολλά παράπονα, τόσο για τη φάση του 2-1 υπέρ της Σλοβακίας (υποψία επιθετικού φάουλ), όσο και για την κίτρινη που δέχτηκε ο Βιβτσαρένκο και θα χάσει το σημερινό κρίσιμο παιχνίδι.

Ουκρανία U21 Στατιστικά

*Over3.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΛΟΒΑΚΙΑ U21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε της Ουκρανίας με 3-2, στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι οφ. Προηγήθηκε νωρίς (1-0 στο 10′), αλλά η χαρά της δεν κράτησε πολύ, δεχόμενη το 1-1 επτά λεπτά αργότερα. Προηγήθηκε με το καλημέρα του β’ μέρους (2-1 στο 46′), για να δεχτεί άμεσα την ισοφάριση (2-2 στο 49′). Αντέδρασε άμεσα, παίρνοντας ξανά το προβάδισμα στο 53ο λεπτό του παιχνιδιού. Οι Ουκρανοί πίεσαν, είχαν τις ευκαιρίες τους, αλλά τις σπατάλησαν, με τον τερματοφύλακα των Σλοβάκων να πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση στις καθυστερήσεις του αγώνα, για να κρατήσει το 3-2 υπέρ της ομάδας του.

Για ένα ακόμη παιχνίδι ήταν εξαιρετική επιθετικά, με τα γρήγορα γκολ σε κάθε ημίχρονο να της δίνουν αέρα στον αγωνιστικό χώρο. “Αγκάθι” της η αμυντική της συμπεριφορά. Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόλις 2 φορές στα τελευταία δέκα παιχνίδια της, απέναντι στις αδύναμες Λιθουανία και Μάλτα.

Σλοβακία U21 Στατιστικά

*5 συνεχόμενα over2.5+g/g, σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ σας τελευταία 5 παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.