*Goal/Goal τα οκτώ τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων. Τα έξι πιο πρόσφατα συνδυάστηκαν και με Over 2.5.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 1-2 από το Σαν Χοσέ, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω με 0-2 στο ημίχρονο (22′, 32′), για να μειώσει απλά με το πέναλτι του Φούντα στο 69ο λεπτό.

Για ακόμη μια σεζόν, η Ουάσινγκτον δεν κατάφερε να βρεθεί στα πλέι οφ του πρωταθλήματος. Πιο συγκεκριμένα, κατάφερε να συγκεντρώσει μόλις 27 βαθμούς στα 34 παιχνιδία της, έχοντας υποστεί 21 ήττες, και σαν αποτέλεσμα τερμάτισε στην τελευταία θέση της ανατολικής περιφέρειας. Τρίτη διαδοχική χρονιά που δεν πετυχαίνει το στόχο των πλέι οφ.

Από τον περασμένο Ιούλιο, βρίσκεται στην άκρη του πάγκου της ο Γουέιν Ρούνεϊ, που ως παίκτης είχε φορέσει τη φανέλα της για ενάμιση χρόνο (52 συμμετοχές – 25 τέρματα). Από τους πέντε παίκτες που απέκτησε, ξεχωρίζει ο Ματέους Κλιχ, που ήρθε ως ελεύθερος από τη Λιντς Γιουνάιτεντ. Τους 13 έφτασαν οι παίκτες που αποτέλεσαν παρελθόν, με τους περισσότερους να μένουν ελεύθεροι, ενώ πούλησε τον φορ Μιγκέλ Μπέρι στην Ατλάντα.

Ουάσινγκτον Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*Over 4.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΟΡΟΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 2-1 από τους Λος Άντζελες Γκάλαξι, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (27′, 52′), για να μειώσει με τον Ακινόλα στο φινάλε.

Όπως η αποψινή του αντίπαλος, έτσι και το Τορόντο απογοήτευσε με την παρουσία του στο προηγούμενο πρωτάθλημα. Παρότι επιθετικά τα πήγε αρκετά καλά, αμυντικά έμπαζε αρκετά, γεγονός που της στέρησε αρκετούς βαθμούς, με αποτέλεσμα να τερματίσει στην 13η θέση της ανατολής, όντας πάνω μόνο από την Ουάσινγκτον. Κάπως έτσι, απέτυχε για δεύτερη διαδοχική σεζόν να μπει στα πλέι οφ.

Συνεχίζει για ακόμη μια σεζόν με τον Μπομπ Μπράντλεϊ στην άκρη του πάγκου. Έξι παίκτες αποκτήθηκαν στην τελευταία μεταγραφική περίοδο και αυτοί είναι Σίγκουρντ Ρόστεντ (αμυντικός), Ματ Χέντγκες (αμυντικός), Σιν Τζόνσον (τερματοφύλακας), Ανταμά Ντιομάντε (επιθετικός), Μπράντον Σερβάνια (μέσος) και Ραούλ Πετρέτα (αριστερό μπακ). Αντιθέτως, αποχώρησαν δέκα, πουλώντας και τον νεαρό Καναδό εξτρέμ Τζέιντεν Νέλσον στη Ρόζενμποργκ.