*Φετινά παιχνίδια: Νέα Υόρκη Σίτι – Ουάσινγκτον 3-2.

*Έρχονται από 6/7 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στο Όστιν. Το 1-0 ο Μπρούιν στο 11’, το 2-0 έκανε ο Ντριούσι στο 21’, το 3-0 έκανε ο Χετζ στο 64’.

Οδυνηρή ήττα για την Ουάσινγκτον την Τετάρτη στο εκτός έδρας ματς κόντρα στο Όστιν, πλέον η συμμετοχή στα πλέι-οφ είναι στον «αέρα». Δεν κατάφερε να περιορίσει τον αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο, το σκορ ήταν στο 2-0, στο δεύτερο μέρος βελτιώθηκε και έβγαλε φάσεις, αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο. Στο 64’ όλα τελείωσαν με το 3-0. Επιστροφή στις ήττες μετά το εκτός έδρας 2-2 κόντρα στο Βανκούβερ, πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, έχει μόλις μια νίκη στις τελευταίες 11. Με 37 πόντους η Ουάσινγκτον είναι 11η στην Ανατολή, στο -1 απ’ το ένατο Μόντρεαλ, την τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι-οφ. Σήμερα δίνει το τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου, θέλει μόνο νίκη και περιμένει να τη βολέψουν τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*G/G στα τελευταία 3/4 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Ίντερ Μαϊάμι. Το 0-1 ο Ροδρίγες στο 77’, το 1-1 έκανε ο Άβιλες στις καθυστερήσεις.

Έχασε μεγάλη ευκαιρία για τη νίκη στο εκτός έδρας ματς με την Ίντερ Μαϊάμι την περασμένη εβδομάδα, δέχτηκε γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και έμεινε στο 1-1. Ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, από ατυχία δεν προηγήθηκε. Στο δεύτερο μέρος το ματς ήταν πιο μοιρασμένο, το γκολ της Νέας Υόρκης ήρθε απ’ το πουθενά, κρατούσε τη νίκη στα πόδια της, αλλά στις καθυστερήσεις δέχτηκε γκολ. Επιστροφή στις απώλειες μετά από δύο σερί νίκες με Τορόντο (3-0) και Ορλάντο (2-0), έκτη σερί αγωνιστική που δε χάνει (3-3-0). Με 38 πόντους καταλαμβάνει την 10η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας, ισόβαθμη με το Μόντρεαλ, στο -2 απ’ το όγδοο Σικάγο, κλείνει την κανονική διάρκεια εντός έδρας εναντίον του τελευταίου.