*Μόλις δύο ισοπαλίες στα τελευταία 10 ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά MLS

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Σεντ Λούις. Στο 19’ το 1-0, το 1-1 ήρθε στο επόμενο λεπτό, το 1-2 ήρθε στο 38’. Το τελικό 2-2 ήρθε στο 70’ με πέναλτι για το Σεντ Λούις.

Αναζητά επιστροφή στις νίκες, δεν μπορεί να βρει το αποτέλεσμα που θέλει. Την περασμένη εβδομάδα έμεινε στο εκτός έδρας 2-2 με το Σεντ Λούις, μπορεί να κρατήσει μόνο το εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, διάστημα που έκανε ανατροπή στο σκορ και προηγήθηκε 2-1. Στο δεύτερο μέρος δεν είχε επιθετικότητα, το Σεντ Λούις ισοφάρισε στο 70’ με πέναλτι, το ματς θα μπορούσε να πάει προς οποιαδήποτε πλευρά. Ήταν η τρίτη ισοπαλία στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (0-1-3), μετρά ρεκόρ 1-3-1 μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/5 Over 2.5 σε φιλικά και επίσημα.

*Έρχεται από 4/5 G/G σε φιλικά και επίσημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΟΝΤΡΕΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-3 επί του Μόντρεαλ. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 12’, μείωσε το Σικάγο στο 45’. Το 1-3 στο 70’, το Σικάγο μείωσε στο 84’ με πέναλτι, το 3-3 ήρθε στο 90’, το τελικό 4-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες απ’ το 82’ το Μόντρεαλ.

Έκανε τεράστια προσπάθεια την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με το Σικάγο, δεν κατάφερε να αποφύγει την πρώτη ήττα της χρονιάς. Έκανε τρομερό πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 12’ με δύο πέναλτι, είχε ευκαιρίες, είδε τον αντίπαλο να μειώνει λίγο πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό άλλαξε, το Σικάγο βελτιώθηκε αισθητά, ωστόσο το γκολ ήρθε ξανά για το Μόντρεαλ στο 70’. Όλα έδειχναν ότι θα πάρει τη νίκη, αλλά στο 82’ έμεινε με δέκα παίκτες, ο αντίπαλος μείωσε και πίεσε πάρα πολύ στα τελευταία λεπτά, βρήκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και έκανε σπουδαία ανατροπή. Πρώτη ήττα για το Μόντρεαλ φέτος, ερχόταν από δύο σερί νίκες, μετρά ρεκόρ 2-1-1.