*Διεθνή φιλική αναμέτρηση.

*Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί οι δύο χώρες εντός της δεκαετίας, με τους Ουαλούς να παίρνουν εντός έδρας νίκη με σκορ 1-0 και να μένουν ισόπαλοι στην έδρα της Τσεχίας με σκορ 2-2.

ΟΥΑΛΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Αυστρίας με σκορ 2-1, στα πλαίσια των προκριματικών του Μουντιάλ 2022. Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Μπέιλ, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του, ανοίγοντας το σκορ στο 25’ και διαμορφώνοντας το 2-0 στο 51’. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Σάμπιτζερ στο 64’.

Θετικότατη εμφάνιση και νίκη που συνδυάστηκε με πρόκριση πέτυχε η Ουαλία με αντίπαλο την Αυστρία. Παρά το γεγονός ότι δεν είχε τον έλεγχο της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες μεσοεπιθετικά, βρίσκοντας δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Όσο αφορά το αμυντικό της κομμάτι, δέχθηκε υψηλή πίεση από τους φιλοξενούμενους, κατάφερε όμως να απομακρύνει τους περισσότερους κινδύνους, αλλά χωρίς να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της.

Πιο «χαλαρή» αναμέτρηση πλέον στο πρόγραμμα της, καθώς η αναβολή του Σκωτία-Ουκρανία δεν της φέρνει προς το παρόν αντίπαλο για να κάνει το τελικό βήμα προκειμένου να προκριθεί στη τελική φάση του Μουντιάλ 2022 στο Κατάρ. Αυτή θα είναι η τέταρτη διαδοχική αναμέτρηση που θα δώσει εντός έδρας, μετρώντας δύο νίκες και μία ισοπαλία στις προηγούμενες τρεις, έχοντας σκοράρει, αλλά και δεχθεί γκολ σε όλες, με το σύνολο των γκολ να βρίσκεται στο υπέρ της 8-3.

Ουαλία Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΣΕΧΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Σουηδία, στα πλαίσια των προκριματικών του Μουντιάλ 2022. Παρά τις ευκαιρίες που είχαν αμφότερες στην κανονική διάρκεια, καμία δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, με αποτέλεσμα να οδηγηθούν στην παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Κουάισον στο 110’ και πλέον βρίσκονται ένα βήμα πριν από τη τελική φάση του Μουντιάλ.

Πάλεψε η Τσεχία, έμεινε ζωντανή στην κανονική διάρκεια, όμως υπέκυψε στην παράταση κόντρα στη Σουηδία. Μπήκε αρκετά δυνατά στην αναμέτρηση, πίεσε στην αρχή και προσπάθησε να πιάσει στον ύπνο τους γηπεδούχους, όμως εν τέλη δεν τα κατάφερε και έμεινε στο μηδέν. Στην επανάληψη δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, αλλά καμία από αυτές δεν κατάφερε να βρει στόχο. Στο αμυντικό της κομμάτι ήταν πολύ σταθερή, κυρίως στα ενενήντα λεπτά, κρατώντας όσο πιο μακριά γίνεται τη Σουηδία.

Απογοητευμένη και με πεσμένη ψυχολογία πλέον μετά τον αποκλεισμό από τη τελική φάση του Μουντιάλ 2022. Φιλική αναμέτρηση είναι το τελευταίο της παιχνίδι μέχρι το επόμενο προγραμματισμένο που είναι το καλοκαίρι και θέλει να δείξει πως άξιζε μία θέση στη μεγαλύτερη διοργάνωση των εθνών. Είναι πολύ ποιοτική μεσοεπιθετικά, της έλειψαν όμως πολύ οι βασικοί της επιθετικοί και αυτό φάνηκε αρκετά. Ήταν το πρώτο ματς από τα τελευταία πέντε που έδωσε, στο οποίο δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, ενώ ήταν και το τέταρτο διαδοχικό στο οποίο κατάφερε να διατηρήσει το μηδέν στα μετόπισθεν. Παραμένει αήττητη στα έξι πρόσφατα ματς, έχοντας βρει δίχτυα 14 φορές, ενώ έχει μαζέψει τη μπάλα από τα δικά της 3.