*Έρχονται από 6/7 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΣΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Σαν Χοσέ. Το 1-0 ο Εμπομπίσε στο 10’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Χάινς-Ίκε στο 44’ για το Όστιν.

Πήρε περισσότερα απ’ όσα άξιζε στο εκτός έδρας ματς του Σαββάτου κόντρα στο Σαν Χοσέ, έφυγε με ικανοποίηση από μια δύσκολη έδρα. Το Σαν Χοσέ προηγήθηκε στο 10’ και είχε φάσεις για περισσότερα γκολ, το 1-1 ήρθε απ’ το πουθενά για το Όστιν λίγο πριν το ημίχρονο. Το δεύτερο 45λεπτο ήταν επιθετικός μονόλογος για το Σαν Χοσέ, που έβγαλε αρκετές ευκαιρίες, στάθηκε άτυχο σε αρκετές φάσεις, άξιζε κάτι καλύτερο. Επιστροφή στις ισοπαλίες μετά από δύο σερί νίκες με Κάνσας (3-2) και Χιούστον (1-0), μετρά ρεκόρ 2-2-1. Μετρά ρεκόρ 5-3-4 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 5η θέση της Δύσης.

ΟΣΤΙΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/10 Under 2.5.

*Έρχεται από 3/4 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Κάνσας. Το 1-0 ο Μόρα στο 51’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Ροδρίγες στο 62’, το 2-1 έκανε ο Εβάντερ στο 79’.

Επέστρεψε στις νίκες με το εντός έδρας 2-1 επί του Κάνσας το Σάββατο, πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε δίκαια. Ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δε βρήκε το γκολ που έψαχνε, τελικά δικαιώθηκε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους. Το 1-1 ήρθε γρήγορα για το Κάνσας, που γενικά ήταν ακίνδυνο και χωρίς ιδέες. Στο 79’ το 2-1 για το Πόρτλαντ, που ήταν ανώτερο και πήρε αυτό που άξιζε. Επιστροφή στις νίκες μετά την εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στη Μινεσότα, νωρίτερα κέρδισε εντός έδρας 4-2 το Σαν Χοσέ, μετρά ρεκόρ 2-0-3 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Με 16 πόντους είναι στην 10η θέση της Δύσης.