12η αγωνιστική

*Η Έστερσουντ επικράτησε και στα δυο συνολικά παιχνίδια που έχει δώσει με αντίπαλο την Ούτσικτενς, αμφότερα το 2015 για τη δεύτερη κατηγορία.

ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Νόρμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 19ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο στο 72′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και επτά παιχνίδια η Έστερσουντ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάγκνους Πάουελ φιλοξενήθηκε από τη Νόρμπι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων και δεν ήταν ικανή να διεκδικήσει κάτι, απειλώντας ελάχιστα την αντίπαλό της. Δεύτερη διαδοχική ήττα μετά και το εκτός 4-1 από την Εσκιλστούνα, οπότε έχει αποσπάσει μόλις ένα βαθμό σε αυτό το αρνητικό σερί της. Με μόλις έξι συνολικά, βρίσκεται στην προτελευταία θέση και στο +1 από την ουραγό Έργκριτε. Εντός έδρας το μοναδικό της τρίποντο μέχρι τώρα (1-1-2).

Έστερσουντ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που σημείωσε ο Σκόγκλουντ στο 46ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη η Ούτσικτενς στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Μπράγκε, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Αν και είχε περισσότερες ευκαιρίες, ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια, με εξαίρεση τη φάση του 46ου λεπτού, που βρήκε δίχτυα και πήρε το θετικό αποτέλεσμα, αντέχοντας μετά στην όποια πίεση δέχθηκε από την αντίπαλό της. Συνεχίζει έτσι τις υψηλές πτήσεις, ούσα στο -3 από την κορυφή. Επιπλέον, επικράτησε στις τρεις από τις πέντε εξόδους της (3-0-2).