23η αγωνιστική

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Χ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΟΣΤΕΡΣΑΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Χάλμσταντ, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν χειρότερη των γηπεδούχων καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έμεινε πίσω στο σκορ στο 40’. Αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε 3 λεπτά αργότερα (1-1 στο 43’). Στο 2ο ημίχρονο είχε ρόλο παρατηρητή, αλλά γλίτωσε την ήττα, με το 1-1 να μένει μέχρι τέλους, παρά το γεγονός ότι έπαιζε με 10 παίκτες από το 76’.

Ήταν το 3ο  συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -9 από τη σωτηρία.  Εντός έδρας έχει 1 νίκη στα τελευταία 5 παιχνίδια της, ενώ μετράει 7 ήττες στα 11 παιχνίδια που έχει δώσει στο γήπεδο της.

Χωρίς τους τραυματίες Αμίν (1 συμμ.)και Ουατάρα (4 συμμ.) θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση. Τιμωρημένοι οι Στολτ (15 συμμ.)και Κεϊτά (24 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Χάλμσταντ.

Όστερσαντς Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην betshop)

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΑΛΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στις νίκες για τη Μάλμε, που επικράτησε άνετα με 5-1 της πολύ κατώτερης Ονσάλα, για το κύπελλο, μεσοβδόμαδα. Για το πρωτάθλημα, εντός έδρας ήττα-σοκ από τη Μιάλμπι με 0-1, την προηγούμενη αγωνιστική.  Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 15’. Κυριάρχησε στο 2ο σαρανταπεντάλεπτο, έκλεισε τη φιλοξενούμενη στα καρέ της, αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα της, με το 0-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Προηγήθηκε το βαρύ 4-0 από τη Ζενίτ για το Τσάμπιονς Λιγκ, που την επηρέασε φανερά και στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από τις Τζουργκάρντεν και ΑΙΚ. Εκτός έδρας μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια της. Έχει σκοράρει στα 8 από τα τελευταία 10 εκτός έδρας παιχνίδια της.

Τραυματίες οι Λέβιτσκι (6 συμμ.), Τοϊβόνεν (8 συμμ.), Ρικς (17 συμμ./6 γκολ), Μπεϊμό (17 συμμ.), Μοϊσάντερ (1 συμμ.)και Κνούντσεν (12 συμμ./1 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 5-1 επί της Ονσάλα, για το κύπελλο.