*26η αγωνιστική

*Τοπικό ντέρμπι της κάτω Σαξονίας με μεγάλη αντιπαλότητα.

*Στον Α’ γύρο: Όλντενμπουργκ – Όσναμπρικ 4-3

ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ

Προηγούμενο ματς: Συνεχίζει την προέλασή της η Όσναμπρικ, αφού επικράτησε με 1-2 της Σαάρμπρικεν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική και μάλιστα, με ανατροπή. Δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος, επέτρεψε να δεχτεί πολλές ευκαιρίες και εν τέλει και γκολ στις καθυστερήσεις αυτού (45+2′). Χάρη σε ένα διπλό «χτύπημα» μέσα σε τρία λεπτά (65′, 68′), κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς, ενώ στάθηκε και τυχερή σε ορισμένες περιπτώσεις.

Σταθερά στην τέταρτη θέση και στο -4 από την Βέχεν, με τα παρόντα δεδομένα θα παίξει στα πλέι οφ ανόδου, αν και ακόμα είναι πολύ νωρίς για να γίνει μία τέτοια συζήτηση. Το σίγουρο είναι πως η Όσναμπρικ ξεπερνάει τον εαυτό της φέτος και κάνει μια ανέλπιστη πορεία πρωταθλητισμού, ενώ κοιτά να υπερκερνά τις αδυναμίες που έχει ως σύνολο. Τιμωρημένος ο Κούντζε, εκτός λόγω τραυματισμών οι Μπέρτραμ και Ουντουά.

Όσναμπρικ Στατιστικά

*12/14 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και over 2,5

*Σκοράρει πρώτη στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Δεν μπόρεσε να πάρει κάτι ούτε από το εντός έδρας παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής απέναντι στην Ντουίσμπουργκ, όπου και δέχτηκε την ήττα με 2-3. Βρέθηκε να χάνει με 0-2 μόλις στο 23′, τρία λεπτά μετά κατάφερε να μειώσει (26′), ωστόσο στο 40′ βρέθηκε πάλι να χάνει με δύο γκολ διαφορά. Προσπάθησε να κάνει κάτι καλό στην επανάληψη, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 87′.

Το αποτέλεσμα αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε από το ποτήρι στην περίπτωση του πρώην τεχνικού Ντάριο Φόσι, ο οποίος απομακρύνθηκε άμεσα από τον πάγκο της  ομάδας. Έχει μόλις μία νίκη στα 15 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος και μοιραία θεωρείται από τα φαβορί για υποβιβασμό. Εκτός λόγω τραυματισμών οι Μπόυχτμαν, Κίζιλ και Ρίχτερ.