*3η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΟΣΝΑΜΠΡΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας στην παράταση με 3-1 (1-1 κ.δ.) από την Κολωνία. Ο Σμιτζ άνοιξε το σκορ στο 43′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μακρίδη στο 73′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Ανταμιάν (93′) και Σαμπό (96′).

Έπαιξε μονότερμα την Κολωνία στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να στείλει τη μεταξύ τους αναμέτρηση στην παράταση. Εκεί παραδόθηκε άνευ όρων γνωρίζοντας τον αποκλεισμό από τον 1ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας την προηγούμενη βδομάδα.

Η Όσναμπρουκ απέσπασε ένα βαθμό στις δύο πρώτες αγωνιστικές στην έδρα της Πάντερμπορν (1-1), στην πρεμιέρα ηττήθηκε εντός έδρας από την Καρλσρούη. Σε 14 συνολικά αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Νυρεμβέργη η Όσναμπρουκ πανηγύρισε μόλις δύο νίκες, γνωρίζοντας παράλληλα δέκα ήττες. “Θέλουμε να κάνουμε άλλο ένα βήμα μπροστά”, υποστήριξε χαρακτηριστικά ο προπονητής Σβάινσταϊγκερ.

ΟΣΝΑΜΠΡΟΥΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (9-1) της Όμπερνεουλαντ. Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Ουζούν (10′, 14′, 67′), Χαγιάσι (15′), Γκούρλεγεν (19′), Ντουμάν (24′, 29′ πεν.), Γκόλερ (71′) και Ντάφερνερ (90′).

Σαν σε προπόνηση η Νυρεμβέργη ξέσπασε στην έδρα της κατά πολύ υποδεέστερης Όμπερνεουλαντ (ομάδα 5ης κατηγορίας) εξασφαλίζοντας, παράλληλα, το εισιτήριο για το 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Κάπως έτσι έσπασε το ρόδι στη φετινή σεζόν, προηγήθηκε η ήττα στην έδρα της Χάνσα Ρόστοκ (2-0) και η ισοπαλία με το Αννόβερο (2-2 εντός) στο πρωτάθλημα.

Η Νυρεμβέργη πανηγύρισε τη νίκη στις 5/6 τελευταίες αναμετρήσεις με την Όσναμπρουκ, παράλληλα παραμένει αήττητη σε εννέα με απολογισμό 7-2-0. “Θα πρέπει να αμυνόμαστε με περισσότερη ένταση, περιμένω μία δύσκολη αναμέτρηση στην έδρα της Όσναμπρουκ”, είπε ο προπονητής Φιέλ.