*28η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Φράιμπουργκ Β – Όσναμπρικ 1-1

*Δεν έχει κερδίσει την Φράιμπουργκ Β η Όσναμπρικ (0-1-2).

ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ

Προηγούμενο ματς: Σκόνταψε στο εκτός έδρας παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής απέναντι στην Έσσεν, με την οποία και «έμεινε» στο 1-1. Δεν ήταν καλή η απόδοσή της και η αλήθεια είναι πως πιο πολύ της άξιζε να ηττηθεί, παρά να κερδίσει. Κόντρα στην ροή του αγώνα κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 32′, στην συνέχεια προσπάθησε να «παγώσει» τον ρυθμό, αλλά δεν μπόρεσε και έτσι δέχτηκε την ισοφάριση στο 65′.

Η αντεπίθεση πάντως καλά κρατεί για τους «Μωβ», παρά την βαθμολογική αυτή απώλεια. Στα δέκα τελευταία παιχνίδια τους, έχουν χάσει βαθμούς μόνο δύο φορές (8-1-1) και συνεχίζουν να φλερτάρουν με την πεντάδα. Κάθε ματς από εδώ και στο εξής είναι πολύ σημαντικό και το γνωρίζουν άπαντες στις τάξεις της. Πάντα εκτός οι Μπέρταμ και Οντουά με τραυματισμό, τιμωρημένος ο Τραορέ.

Όσναμπρικ Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Σκοράρει πρώτη στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ Β

Προηγούμενο ματς: Απροσπέλαστη, κέρδισε και την Βέχεν με 4-2 εντός έδρας, σε ένα άκρως χορταστικό παιχνίδι. Η νίκη προήλθε με μεγάλη δυσκολία και η αλήθεια είναι πως το σκορ είναι παραπλανητικό σε μεγάλο βαθμό. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος, άνοιξε το σκορ στο 55′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 70′, αλλά ισοφαρίστηκε με δύο γκολ (72′, 89′). Ωστόσο, στις καθυστερήσεις βρήκε τις δυνάμεις να πετύχει δύο γκολ και να πάρε την νίκη (90+1′, 90+4′).

Έφτασε τις επτά συνεχόμενες νίκες, ενώ παραμένει αήττητη μέσα στο 2023 (8-2-0), γεγονός που την έχει φέρει στο -2 από την πρωτοπόρο Έλβερσμπεργκ. Μακράν η πιο φορμαρισμένη ομάδα της λίγκας αυτή την περίοδο. Άρρωστος ο Βίκλοφ, τραυματίες οι Μπαρμπόσα, Φούρερ, Χότι, Οντουζάνς, τιμωρημένος ο Μακένγκο.