23η Αγωνιστική

Πρώτος γύρος: Αντάλιασπορ – Οσμάνλισπορ 3-0

ΟΣΜΑΝΛΙΣΠΟΡ

Κατώτερη των περιστάσεων ξανά η Οσμάνλισπορ, έφυγε την προηγούμενη αγωνιστική με άδεια χέρια από τη Σεβάστεια, όπου ηττήθηκε με 3-2 από τη Σίβασπορ. Παρουσίασε ένα καλό πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο, στα τελευταία λεπτά όμως προδόθηκε ξανά από τα πολλά λάθη της άμυνας της. Ο κατήφορος συνεχίζεται για το συγκρότημα του Μπουζ που παραμένει χωρίς νίκη μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, μετρώντας αντίθετα δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στη 17η θέση και στο -2 από τις θέσεις της παραμονής η Οσμάνλισπορ, που διαθέτει μια από τις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας, ενώ δύσκολα θα καταφέρει να αποφύγει τον υποβιβασμό με ανάλογη συνέχεια. Στην έδρα της έχει καταφέρει να παρουσιάσει ένα καλύτερο πρόσωπο, μετράει συνολικά μια ήττα στις οκτώ τελευταίες αναμετρήσεις της στην Άγκυρα. Όσο για σήμερα επιστρέφουν και υπολογίζονται κανονικά οι Γκουλσελάμ και Βρσάγιεβιτς, αντίθετα πρόβλημα μικροτραυματισμού αντιμετωπίζει ο πρώτος σκόρερ Γκουρλέρ, με τις πιθανότητες να είναι υπέρ του.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 3-2 από τη Σίβασπορ γνώρισε η Οσμάνλισπορ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2,5 τα 6/9 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).

Το Οσμάνλισπορ – Αντάλιασπορ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

Εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο για ακόμη ένα παιχνίδι την έδρα της, με την Αντάλιασπορ να φτάνει στη νίκη με 2-1 επί της Καϊσέρισπορ την προηγούμενη αγωνιστική. Κακό πρώτο μέρος με λίγες φάσεις από τις δυο ομάδες, που πήγαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο η Αντάλιασπορ μπήκε καλύτερα και στο 60’ προηγήθηκε με τέρμα του Γκουράλ. Δεν μπόρεσε να “κλειδώσει” τη νίκη, η Καϊσέρισπορ έφτασε στο 80’ στην ισοφάριση, ο Ντουκαρά όμως στο 88’ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Νίκη – ανάσα για το συγκρότημα του Χαμζάογλου, που άφησε στην άκρη τη βαριά ήττα από τη Γαλατασαράι (3-0), ενώ αυτή ήταν η δεύτερη νίκη στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές. Παρά τις αποχωρήσεις σημαντικών παικτών η Αντάλιασπορ παρουσιάζεται καλύτερη μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, ενώ βρίσκεται στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. Εκτός έδρας ωστόσο αγνοεί τη νίκη σε επίπεδο Super Lig, μετρώντας αντίθετα επτά ήττες και τρεις ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Με 2-1 επικράτησε της Καϊσέρισπορ η Αντάλιασπορ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: g/g τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.