15η Αγωνιστική

ΟΣΜΑΝΛΙΣΠΟΡ

Παρένθεση αποδείχθηκε πως ήταν η νίκη επί της Γκεντσλέρ, με την Οσμάνλισπορ να γνωρίζει την ήττα με 1-0 από την Μπασακσεχίρ την προηγούμενη αγωνιστική. Είχε εξ αρχής δύσκολη αποστολή κόντρα στην πιο σταθερή ομάδα της κατηγορίας, περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο καθ΄ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ κατάφερε στο πρώτο μέρος να κρατήσει το μηδέν. “Λύγισε” στο δεύτερο μέρος στην πίεση της Μπασακσεχίρ, με την Οσμάνλισπορ να επιστρέφει με άδεια χέρια στη βάση της. Επιβεβαιώνει σε κάθε παιχνίδι της πως βρίσκεται σε κακή κατάσταση, με τη σεζόν να εξελίσσεται με τους χειρότερους οιωνούς για το συγκρότημα του Μπουζ, που ισοβαθμεί με Κόνιασπορ και Γκεντσλέρ στην επικίνδυνη ζώνη. Εντός έδρας παρουσιάζει ένα καλύτερο πρόσωπο, μετρά τρεις νίκες στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις εκεί.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-0 από την Μπασακσεχίρ γνώρισε η Οσμάνλισπορ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Under 2,5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).

Δείτε τα προγνωστικά Τουρκίας (Κλικ Εδώ)

Το Οσμάνλισπορ – Αλάνιασπορ παίζει στην Interwetten

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Όχι μόνο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί ιδανικά την έδρα της κόντρα στην Καϊσέρισπορ, αντίθετα η Αλάνιασπορ γνώρισε την ήττα με 1-2 την προηγούμενη αγωνιστική. Παρουσίασε ένα κακό πρόσωπο στο πρώτο μέρος, βρέθηκε στο 21’ πίσω στο σκορ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το εις βάρος της 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να αντιδράσει και στο 63’ ο Αλκιλίτς ισοφάρισε σε 1-1. Η αποβολή όμως του μπακ Γουέλιντον στο 73’ ήταν καθοριστική, η Καϊσέρισπορ πήρε μέτρα στο γήπεδο και στις καθυστερήσεις του αγώνα, έκανε το 1-2. Ένα αποτέλεσμα που αφήνει πικρία στο συγκρότημα του Σούσιτς, που γνώρισε έτσι τη δεύτερη σερί του ήττα, ενώ δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να σταθεροποιήσει την εικόνα του. Στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη η Αλάνιασπορ, που παίζει χωρίς περιθώρια για απώλειες και αντιμετωπίζει την Οσμάνλισπορ σε ένα παιχνίδι “must win”. Συνεχίζουν να υπάρχουν προβλήματα αφού τιμωρημένος είναι ο μπακ Γουέλιντον, ενώ αμφίβολη παραμένει η συμμετοχή του αρχισκόρερ Λοβ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-2 από την Καϊσέρισπορ γνώρισε η Αλάνιασπορ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 2,5 τα 4/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.