Δεύτερη φάση των πλέι οφ ανόδου στην Α’ Γαλλίας. Μονό ματς, δεν υπάρχει ρεβάνς στην έδρα της Σοσό. Σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει σε διπλά παιχνίδια την 18η της Α’ Γαλλίας, στην τελική φάση των μπαράζ.

*Στην κανονική διάρκεια (25/9): Σοσό – Οσέρ 0-0

*Στην κανονική διάρκεια (12/3): Οσέρ – Σοσό 3-2

*Μόλις μία νίκη μετρά η Σοσό στα 10 τελευταία παιχνίδια στην έδρα της Οσέρ (8-1-1).

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΟΣΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Έκανε το καθήκον της και κέρδισε με 2-1 την Αμιάν εντός έδρας την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κυρίαρχη από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό, το σκορ την αδικεί και θα μπορούσε να επικρατήσει της αντιπάλου της με πολλή περισσότερη άνεση. Άνοιξε το σκορ με τον Εν στο 33′ σε ένα πρώτο ημίχρονο που θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα τέρματα. Στο πιο μετρημένο δεύτερο, έκανε το 2-0 με τον Σαρμπονιέ στο 62′. Χαλάρωσε στο τελευταίο μισάωρο και προς το τέλος δέχτηκε την μείωση του σκορ.

Αν και η ίδια έκανε το χρέος της, τα καλά μαντάτα που ανέμενε από την Κορσική δεν ήρθαν ποτέ. Η Αζαξιό κέρδισε την Τουλούζ με 1-0, πανηγύρισε την απευθείας άνοδο και με την ελάχιστη δυνατή διαφορά (-1) την έστειλε στα μπαράζ. Γλίτωσε, ωστόσο, ένα γύρο, αφού τερμάτισε 3η στην κανονική διάρκεια.

« Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι που παίζουμε αυτό το παιχνίδι. Η Σοσό είναι μια μεγάλη ομάδα, που παίζει καλό ποδόσφαιρο. Ο κόσμος θα δει ένα αρκετά θεαματικό παιχνίδι, νομίζω. Τα δύο παιχνίδια εναντίον τους στο πρωτάθλημα, ήταν πολύ ωραία», σχολίασε ο τεχνικός Φιρλάν, η παραμονή του οποίου μοιάζει δεδομένη την επόμενη σεζόν.

Τιμωρημένος ο βασικός αμυντικός Πελενάρ (33/1), μακροχρόνιος ο παρτενέρ του Ζορζέν (7/0) και ο αμυντικός χαφ Καμαρά. Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Ζουμπάλ (36/2).

Οσέρ Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΟΣΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια πρόκριση μέσα στο Παρίσι με 1-2 επί της Παρί στον πρώτο γύρο των πλέι οφ. Έχοντας στο πλευρό της αρκετούς οπαδούς δεν πτοήθηκε στο ελάχιστο από το εκτός έδρας κλίμα και κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ στο 8′, ενώ θα μπορούσαν τα πράγματα να γίνουν ακόμη χειρότερα αν η αντίπαλος δεν αστοχούσε σε δύο πέναλτι (4′,14′). Κέρδισε αποβολή στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και τα πράγματα άλλαξαν άρδην. Πίεσε, πήρε μέτρα και έφτασε στην ανατροπή με γκολ στο 45’+2′ και στο 90+2′ αντίστοιχα.

Οι πανηγυρισμοί ακόμα δεν έχουν κοπάσει από την μεγάλη πρόκριση, ωστόσο χρειάστηκε να ανασκουμπωθεί άμεσα καθώς απόψε καλείται να κάνει νέα υπέρβαση και το επίπεδο δυσκολίας μοιάζει σίγουρα ψηλότερο.

«Οι οπαδοί μας είναι σημαντικοί και μας πίεσαν ακόμα και μετά το νωθρό μας ξεκίνημα στον αγώνα με την Παρί. Τους χρειαζόμαστε και σήμερα. Έχουμε εξαιρετικά ατού για να κάνουμε ένα μεγάλο παιχνίδι αυτή την Παρασκευή. Ξέρουμε από πού ερχόμαστε, είμαστε συγκεντρωμένοι», επισήμανε χτες ο τεχνικός Νταφ, που δεν ταλανίζεται από αγωνιστικά ζητήματα.