9η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΟΣΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Ανεσί, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Μουανγκά (αυτ. 21′), Αγιέ (29′), Περίν (85′) και Ραβελοσόν (87′).

Συνέχεια στο αήττητο σερί της έδωσε η Οσέρ, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ υποδέχθηκε την Ανεσί, την οποία και συνέτριψε με 4-0.

Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, σύμφωνα και με την εικόνα που παρουσίασαν αμφότερες. Η ίδια ήταν με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα μέχρι το μισάωρο. Αν και κατέβασε ρυθμό στην πορεία, δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση και προς το φινάλε βρήκε ακόμη δυο φορές δίχτυα.

Αυτή ήταν η τέταρτη φετινή της νίκη, έφτασε τους 15 βαθμούς και φιγουράρει στις πρώτες θέσεις της κατάταξης, στο -4 από την κορυφή. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα εντός της (1-2-1).

Οσέρ Στατιστικά

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΡΟΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τρουά, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Κορεντόρ (52′) και Μπουαντέ (78′), για να δεχθεί απλά τη μείωση στις καθυστερήσεις.

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Ροντέ, μετά και από εκείνες επί των Ανζέ (4-1 εντός) και Ντανκέρκ (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρεμί Μποϊσιέ υποδέχθηκε την Τρουά, της οποίας και επικράτησε με 2-1.

Αν και καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, αποδείχθηκε αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια ούσα μπροστά στο σκορ. Πιο αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε πολύ περισσότερες ευκαιρίες και βρήκε δυο φορές το δρόμο προς τα δίχτυα, πριν δεχθεί απλά τη μείωση στο φινάλε.

Τρίτη φετινή νίκη, καθώς είχε προηγηθεί εκείνη επί της Σεντ Ετιέν (2-1 εντός), φτάνοντας παράλληλα τους έντεκα βαθμούς στις επτά πρώτες στροφές του πρωταθλήματος.