4η αγωνιστική

*Αήττητη η Όσερ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Γκρενόμπλ, μετρώντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

*No Goal τα 9/11 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΟΣΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Ανζέ, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Περίν, δέχθηκε προσωρινά την ανατροπή (45’+1, 62′), πριν μειώσει στο 75′ με τον Χέιν. Έπαιζε με δέκα παίκτες από το 20′, όταν αποβλήθηκε ο Τζολί.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Οσέρ, μετά και την ήττα με 0-1 από την Αμιάν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ φιλοξενήθηκε από την Ανζέ, με την οποία έμεινε στο 2-2.

Μπήκε πιο δυναμικά και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα, ωστόσο στην πορεία έμεινε με δέκα παίκτες και το “πλήρωσε” με ανατροπή. Παρόλα αυτά δεν το έβαλε κάτω, ρίσκαρε και κατάφερε να ισοφαρίσει, αποφεύγοντας τα χειρότερα, χάρη στις αποκρούσεις του Λέον.

Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους τέσσερις συνολικά, καθώς στην πρεμιέρα είχε επικρατήσει με 1-4 στην έδρα της Βαλενσιέν. Έλυσε κοινή συναινέσει τη συνεργασία της με τον 20χρονο μέσο Ρουίζ-Ατίλ.

Όσερ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΡΕΝΟΜΠΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Τρουά, για το πρωτάθλημα. Με δέκα παίκτες οι φιλοξενούμενοι στο 88ο λεπτό.

Αήττητη η Γκρενόμπλ στα τρία πρώτα παιχνίδια της σεζόν, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βενσάν Ονιόν υποδέχθηκε την Τρουά, με την οποία έμειναν στο μηδέν.

Αποτέλεσμα που την αδικεί, καθώς ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο, αλλά υστερούσε στο τελείωμα των ευκαιριών που παρουσιάστηκαν, τη στιγμή μάλιστα που δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα.

Πρώτη απώλεια για φέτος, κρατάει ωστόσο ότι διατήρησε ανέπαφη την εστία της για τρίτο σερί ματς, έχοντας προηγηθεί αυτά που συνδύασε με νίκη επί των Σεντ Ετιέν (0-1 εκτός) και Παρί (2-0 εντός).