6η αγωνιστική

*70% πληρότητα θεατών.

*Έχουν να δώσουν επίσημο αγώνα μεταξύ τους από το 2007.

ΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην χειρότερή της εμφάνιση μέχρι τώρα στη σεζόν, έχασε καθαρά από την Άλμερε Σίτι εκτός έδρας με 3-0, στο πρώτο απαιτητικό ματς της χρονιάς. Κάκιστη η εικόνα της σε όλα τα επίπεδα, φάνηκε η ποιοτική της υστέρηση σε σχέση με την αντίπαλό της, αφού απείλησε με αξιώσεις μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν όλα είχαν κριθεί. Παραμένει πάντως ψηλά στην βαθμολογία, εκμεταλλεύτηκε το εύκολο πρόγραμμα που είχε σε αυτό το πρώτο κομμάτι της σεζόν. Ακολουθούν δύο δύσκολα παιχνίδια, οφείλει να παρουσιαστεί πιο ανταγωνιστική σε σχέση με ότι έδειξε στην έδρα της Άλμερε Σίτι. Tραυματίας και θα απουσιάσει ο νεοαποκτηθείς στόπερ Φαν Έιμα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ήττα από την Άλμερε Σίτι με 3-0 εκτός έδρας για το πρωτάθλημα.

Ος Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν Νο Goal (δες το στην Interwetten)

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έβγαλε αντίδραση μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες και επικράτησε της ΦΚ Αϊντχόφεν με 4-2 στην έδρα της, εκμεταλλευόμενη κυρίως το εκπληκτικό της τελευταίο εικοσάλεπτο. Πλήρης κυριαρχία στο πρώτο ημίχρονο, έμεινε βέβαια πίσω στο σκορ στο 37′ κόντρα στην ροή του αγώνα, αλλά ισοφάρισε άμεσα στις καθυστερήσεις. Στην επανάληψη, μπήκε πιο νωθρά και δέχτηκε άλλο ένα γκολ, στη συνέχεια ωστόσο ενέτεινε την πίεσή της και από το 70′ μέχρι το 90′ σημείωσε τρία γκολ και πέτυχε την ολική ανατροπή. Φιγουράρει στην 4η θέση, παρά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της είναι μέσα στον στόχο της. Πάντα εκτός ο εξτρέμ Κίσνα και ο αρχηγός-στόπερ Γιάνμαατ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε με καλή εμφάνιση την ΦΚ Αϊντχόφεν με 4-2 εντός έδρας, για το πρωτάθλημα.