27η αγωνιστική.

Στον πρώτο γύρο: Καμπούρ – Ος 1-3

ΟΣ

Την αδυναμία της να πάρει αποτέλεσμα μακριά από την έδρα της επιβεβαίωσε για ακόμη μια αγωνιστική η Ος (πέντε σερί εκτός έδρας ήττες), γνωρίζοντας την ήττα 2-1 από την Γκόου Αχέντ Ιγκλς. Ήταν ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και απέκτησε το προβάδισμα στο 26’ (0-1), έπειτα έδωσε πολύ χώρο στην αντίπαλο, απειλήθηκε αρκετά, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση στο 71’ (1-1) και την ανατροπή στο 81’ της συνάντησης (2-1).

Δεύτερη διαδοχική εκτός έδρας ήττα για την Ος μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε από τον Γιονγκ Άγιαξ (2-0), έφθασε τις τέσσερις ήττες στις πέντε πρόσφατες αγωνιστικές (1-0-4), ευρισκόμενη στην 11η θέση με 36 πόντους, στο -1 απ’ την είσοδο στον 1ο γύρο των πλέι οφ. Στην έδρα της μετράει απολογισμό επτά νίκες, δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες με 19-16 τέρματα, έρχεται από τέσσερις σερί εντός έδρας νίκες.

Εξέτισε ο Ντόγκαν (Αμυντικός, 20, 3), τιμωρημένος ο Φαν ντε Χέρικ (Αμυντικός, 25, 1). Παραμένουν στα πιτς οι Ντε Ρεχτ (Αμυντικός, 16, 0), Ντε Σα (Μέσος, 10, 0), Κεκέλ (Επιθετικός, 12, 1), Φαν Πολ (Επιθετικός, 13, 3), Γιάνσεν (Μέσος, 12, 0) και Μπαξ (Επιθετικός, 25, 4).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Γκόου Αχέντ Ιγκλς.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία απ’ τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Ος – Καμπούρ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας (Κλικ Εδώ)

ΚΑΜΠΟΥΡ

Από την άλλη πλευρά, η Καμπούρ αναδείχθηκε ισόπαλη την περασμένη αγωνιστική 1-1 με την πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας, Έμεν, εντός έδρας. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με πέναλτι στο 25’ (1-0), υστέρησε στην επανάληψη δεχόμενη την ισοφάριση στο 71’ της συνάντησης (1-1).

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για την Καμπούρ μετά απ’ αυτή που προηγήθηκε με τη Βααλβάικ (0-0 εκτός έδρας), συμπλήρωσε τρεις αγωνιστικές που αγνοεί τη νίκη (0-2-1), οπισθοχωρώντας στη 13η θέση με 34 πόντους, στο -3 απ’ την ένατη θέση και στο -7 απ’ την «πεντάδα». Εκτός έδρας τρέχει ρεκόρ τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες με 14-19 τέρματα. Παραμένουν εκτός αποστολής οι Νάρσινγκ (Επιθετικός, 8, 1), Ρομπέρτα (Επιθετικός, 12, 5), Μανές (Μέσος, 7, 0) και Ελ Μπάαντ (Αμυντικός, 7, 0), νέα απώλεια ο Χάουτκοοπ (Επιθετικός, 20, 4). Επιστρέφει ο Μάθιου (Επιθετικός, 20, 1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έμεν.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.