*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΡΛΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Σιάτλ. Είχε δοκάρι στα πρώτα λεπτά το Σιάτλ, καλύτερο το Ορλάντο στο δεύτερο μέρος.

Στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων στο εκτός έδρας ματς με το Σιάτλ, πήρε αποτέλεσμα. Δεν μπήκε καλά στο γήπεδο, ο αντίπαλος είχε δοκάρι στα πρώτα λεπτά και ήταν πιο επικίνδυνος στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος το Ορλάντο ανέβασε στροφές, έβγαλε κλασικές ευκαιρίες, άξιζε το γκολ.

Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το εντός έδρας 2-2 με τη Φιλαδέλφεια, είχε προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ, νωρίτερα ήταν αήττητο για έξι αγωνιστικές (3-3-0), ερχόταν από δύο σερί νίκες με Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς (0-3 εκτός) και Κολοράντο (2-0 εντός), πήρε εντός έδρας 1-1 με την Ατλάντα και εκτός έδρας νίκη 3-1 επί της Ίντερ Μαϊάμι. Με 28 πόντους το Ορλάντο είναι έβδομο στην Ανατολή.

ΟΡΛΑΝΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*G/G στα τελευταία 3/6 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΚΑΓΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Κάνσας. Το γκολ ο Χέρμπερς στο 47’.

Σπουδαία νίκη στο εκτός έδρας ματς της περασμένης αγωνιστικής, πέρασε απ’ την έδρα του Κάνσας. Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν ισορροπημένο, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες. Το Σικάγο μπήκε στο δεύτερο μέρος πολύ δυνατά, σκόραρε στα πρώτα λεπτά και είχε φάσεις για δεύτερο γκολ. Πήρε μπάλα και προσπάθησε να απειλήσει το Κάνσας, αλλά δεν έβγαλε πολλά πράγματα.

Συνέχεια στις επιτυχίες μετά το εκτός έδρας 2-1 επί του Πόρτλαντ για το Σικάγο, που ερχόταν από τρεις σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις, δεν είχε νίκη για έξι αγωνιστικές (0-3-3). Έχει μόλις τρεις νίκες στις τελευταίες 13 αγωνιστικές! Με 23 πόντους καταλαμβάνει την 12η θέση της Ανατολής.