*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαμπάιο Κορέα – Οπεράριο 1-1

*Και οι πέντε αγώνες τους στο παρελθόν έληξαν under 2,5

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο έχασε με το «βαρύ» 5-1 εκτός έδρας από την Γκρέμιο, αντέχοντας σχεδόν ένα ημίχρονο, πριν δεχθεί το πρώτο γκολ, από τον Καμπάζ, στο 45ο λεπτό. Και στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε ένα δεύτερο τέρμα από τον Ντιέγκο Σόουζα (52’) και παρόλο που μείωσε γρήγορα, με τον Λεονάρντο Καλίλ στο 55’, «έφαγε» άλλα τρία γκολ στη συνέχεια από τους Γκαμπριέλ Τεξέιρα (63’), Ελκεσον (90’), Ρενιέ (90’+ αυτ.), παίζοντας και με παίκτη λιγότερο μετά το 83ο λεπτό.

Η Οπεράριο ηττήθηκε με το «βαρύ» 5-1 εκτός έδρας από την Γκρέμιο, αν και το σκορ την αδικεί λίγο, δεδομένου πώς τα δύο γκολ τα δέχθηκε αρκετά αργά στο παιχνίδι, μετά το 90ο λεπτό! Αυτή ήταν η ένατη ήττα της στους 15 τελευταίους αγώνες όπου έχει μόνο τρεις ήττες, οι δύο, στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της. Μάλιστα στους τρεις τελευταίους αγώνες της εντός έδρας δεν έχει δεχθεί καν γκολ!

Βρέθηκε πάλι στην τελευταία θέση παραμονής, στην 16η του βαθμολογικού πίνακα και είναι ξανά σε απόσταση βολής, στο +1 για την ακρίβεια,  από την ζώνη υποβιβασμού.

Παραμένουν εκτός οι Ραφαέλ Μπονφίμ (ΑΜ), Ρφαέλ Ολερ (ΕΠ), Αλεμάο (ΑΜ), Τιάγκο Μπράγκα (ΤΕ), χτύπησε και ο αμυντικός Γουίλιαν Μασάντο, τιμωρημένος είναι ο  αμυντικός Τάλες.

Οπεράριο Στατιστικά

*Εχει 3/5 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 12/19 under 2,5 εντός έδρας, 7/11 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαμπάιο Κορέα κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μπαϊα, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Γκάμπριελ Ποβέντα στο 45’, ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε από τον Αντρέ Λουίζ στο 47’, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από την αντίπαλο της κάποια στιγμή στη συνέχεια.

Η Σαμπάιο Κορέα εκμεταλλεύτηκε και πάλι την έδρα της, κερδίζοντας με 2-0 την Μπαϊα, αλλά μακριά από αυτήν δεν κερδίζει εδώ και 18 αναμετρήσεις (!), με 11 ήττες σε αυτό το διάστημα, χωρίς να έχει πετύχει καμία νίκη εκτός και στο εθνικό πρωτάθλημα!

Παραμένει στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ανέβηκε στην 7η θέση του, αλλά πλέον απέχει πιο κοντά στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού (στο +9 έναντι του -7).

Παραμένουν εκτός οι μακροχρόνια τραυματίες, δηλαδή ο τερματοφύλακας Λουίζ Ντάνιελ, ο μέσος Ελοϊρ και ο αμυντικός Ζοάο Βίκτορ, ενώ χτύπησε και ο αμυντικός Ματεουζίνιο που θα λείψει επίσης. Φυσικά έμεινε εκτός αποστολής, όπως συνηθίζεται στα εκτός έδρας παιχνίδια, για να ξεκουράζεται, ο έμπειρος Πιμεντίνια (ΕΠ). Επιστρέφουν από τιμωρία ο αμυντικός Πάουλο Σέρτζιο και ο μέσος Λούκας Αραούζο, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Ιγκόρ Κατατάου.