*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Λοντρίνα – Οπεράριο 2-1

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Οπεράριο έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Ιτουάνο, με κορυφαίο παίκτη τον τερματοφύλακα της που κράτησε το μηδέν σε πολλές φάσεις των αντιπάλων. Είχε και η ίδια δύο μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρει, όμως γενικώς η αντίπαλος της ήταν πολύ καλύτερη.

Η Οπεράριο αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Ιτουάνο, φέρνοντας δεύτερη συνεχόμενη «λευκή» ισοπαλία, τρίτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Και στο γήπεδό της έχει τέσσερις ισοπαλίες στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της που παραμένει αήττητη.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα και είναι ξανά σε απόσταση βολής, στο -1 για την ακρίβεια,  από τις θέσεις παραμονής.

Παραμένουν εκτός οι Ραφαέλ Μπονφίμ (ΑΜ), Ρφαέλ Ολερ (ΕΠ), Αλεμάο (ΑΜ), Τιάγκο Μπράγκα (ΤΕ), χτύπησε και ο αμυντικός Γουίλιαν Μασάντο.

Οπεράριο Στατιστικά

*Εχει τρία συνεχόμενα under 2,5

*Εχει 28/43 αγώνες με 2-3 γκολ το 2022, 5/13 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 14/21 under 2,5 εντός έδρας, 9/13 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λοντρίνα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας με τέρμα του Αλαν Ρουσέλ στο τελευταίο λεπτό του 90λεπτου, αν και είχε σκοράρει και νωρίς στο πρώτο ημίχρονο με το γκολ της να ακυρώνεται μετά από χρήση του VAR.

Η Λοντρίνα επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, χάρη σε ένα γκολ που πέτυχε στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, δεύτερη συνεχόμενη της νίκη με το ίδιο σκορ, με την προηγούμενη να είναι μακριά από την έδρα της, εκεί που τα πηγαίνει περίφημα τώρα τελευταία, με τρεις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια της εκτός που παραμένει αήττητη!

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο πρώτο μισό του, ανεβαίνοντας πλέον στην 5η θέση του, και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα, μειώθηκε στο -4 η απόσταση της από την τέταρτη και τελευταία που οδηγεί στην μεγαλύτερη κατηγορία.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο τερματοφύλακας Βίκτορ Σόουζα, και ο μέσος Πέντρο Κάτσο. Επιστρέφει από τιμωρία ο αρχηγός της και βασικός αμυντικός Ζοάο Πάουλο.