*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Βίλα Νόβα – Οπεράριο 0-0

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Μπαϊα, αν και προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, από τους Ρέινα (21’), Ζουνίνιο Μπραντάο (23’). Αλλά αυτό συνέβη κόντρα στη ροή του αγώνα, με την αντίπαλο της πολύ επιθετική, έχοντας ακυρωθεί τέρμα της, ενώ δέχθηκε ένα γκολ από τον Γκουλάρτ στο 43’ και δεν άντεξε ως το τέλος, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Ιγκνάσιο στο 90’, έχοντας γλιτώσει λίγο νωρίτερα από το δοκάρι της.

Η Οπεράριο πλησίασε πολύ κοντά σε μία μεγάλη νίκη, αλλά τελικά έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Μπαϊα, με την ισοφάριση να έρχεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Τουλάχιστον απέφυγε μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, ενώ έχασε το πιο πρόσφατο παιχνίδι στο γήπεδό της, το οποίο ήταν αναμέτρηση έξι βαθμών, όπως και η σημερινή, με αυτήν να είναι η πρώτη της ήττα εντός έπειτα από έξι παιχνίδια.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς πλέον να βρίσκεται σε απόστασης βολής από τις θέσεις παραμονής, ούσα στο -4 από αυτές, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βγει ούτε αν κερδίσει σήμερα.

Παραμένουν εκτός οι Ραφαέλ Μπονφίμ (ΑΜ), Ρφαέλ Ολερ (ΕΠ), Αλεμάο (ΑΜ), Τιάγκο Μπράγκα (ΤΕ), Καλίλ (ΕΠ), χτύπησε και μάλλον θα λείψει και ο επιθετικός Ζούνιορ Μπραντάο, αλλά έγιναν καλά και είναι διαθέσιμοι ο αμυντικός Γουίλιαν Μασάντο με τον μέσο Ρικαρντίνιο. Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Ρενιέ.

Οπεράριο Στατιστικά

*Εχει 7/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/7 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 16/23 under 2,5 εντός έδρας, 11/15 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, με πέναλτι του Νέτο Μπεσόα στο 49ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που γλίτωσε την ισοφάριση από το δοκάρι της, ενώ θα μπορούσε να είχε βρεθεί και πίσω στο σκορ νωρίτερα, έχοντας και η ίδια ευκαιρίες να πετύχει και άλλα γκολ.

Η Βίλα Νόβα κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, με αυτήν να είναι η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που έχει χάσει μόνο από την Γκρέμιο εκτός έδρας. Αυτή είναι και η μοναδική της ήττα στους 13 τελευταίους αγώνες, με έξι ισοπαλίες, έχοντας άλλωστε και τις περισσότερες (16) στο πρωτάθλημα.

Όχι απλά πλέον είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, έχει ανέβει στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα και μπορεί να είναι σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από αυτήν, αλλά το πρόγραμμα είναι τέτοιο που ακόμη και να χάσει απόψε, δεν θα βρεθεί εντός αυτής.

Τραυματίες και απόντες είναι ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Πέντρο Καμπανέλι και ο επιθετικός Βίκτορ Αντράντε που λείπουν εδώ και πάρα πολύ καιρό και δεν υπολογίζονται ξανά γι’ αυτήν την σεζόν. Επίσης χτύπησε ο αμυντικός Ματέους Μαντσίνι, με τη συμμετοχή του αμφίβολη και τιμωρημένοι είναι ο προπονητής της, Αλαν Ααλ, που αποβλήθηκε μετά το τέλος του προηγούμενου αγώνα, και ο επιθετικός της, Ντεντίνιο.