*13η αγωνιστική.

ΟΠΑΒΑ

Επηρεάστηκε απ’ τη διακοπή του πρωταθλήματος η Οπάβα, παρότι έμεινε σε ρυθμό με το ματς του Κυπέλλου. Πήγε να παίξει εκτός έδρας κόντρα στην Ντούκλα Πράγας και δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις. Μπορεί να της έμεινε μια πικρία καθότι δέχτηκε το γκολ στο 89’, ωστόσο δεν κατάφερε να δείξει κάτι περισσότερο στο υπόλοιπο του ματς, έκανε μια εμφάνιση που δε δικαιολογούσε κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα μετά το εντός έδρας 0-1 απ’ την Μποέμιανς, στο μεσοδιάστημα επικράτησε 1-0 της Βισότσινα για το Κύπελλο. Είχαν προηγηθεί τρεις νίκες στις προηγούμενες τέσσερις αγωνιστικές επί των Γιάμπλονετς (2-0 εντός έδρας), Τέπλιτσε (2-0 εντός έδρας) και Σλοβάτσκο (2-0 εκτός έδρας), ενώ στο μεσοδιάστημα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βικτόρια Πλζεν (1-0 εκτός έδρας). Έπειτα από 12 αγωνιστικές βρίσκεται στην 13η θέση της Α’ Τσεχίας με 10 πόντους, στο -4 απ’ τη δεκάδα και στο -11 απ’ την εξάδα. Επιστρέφει στη φυσική της έδρας σήμερα η Οπάβα, αναμένεται αρκετός κόσμος στο γήπεδο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στην Ντούκλα Πράγας.

Στατιστικό: Έρχεται από εφτά σερί NG (δες το στην Sportingbet).

Δείτε τα προγνωστικά Τσεχίας (Κλικ Εδώ)

Το Οπάβα – Πρίμπραμ παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΠΡΙΜΠΡΑΜ

Ουδεμία σχέση με την ομάδα που βλέπαμε πριν από ένα μήνα δεν έχει η Πρίμπραμ, η οποία πήγε στη διακοπή με προβληματισμό και επέστρεψε ακόμη χειρότερη! Κόντρα στη Σλάβια Πράγας ο πήχης ήταν πολύ ψηλά, ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο μέρος, στο δεύτερο ημίχρονο έχασε τη συνοχή της και ηττήθηκε 4-1. Επέστρεψε απ’ τη διακοπή και θα περίμενε κανείς ότι θα έδειχνε κάτι καλύτερο, ωστόσο διασύρθηκε εντός έδρας με το «βαρύ» 0-6 απ’ τη Γιάμπλονετς! Το τελικό 0-6 τα λέει όλα για την εικόνα του αγώνα, η Γιάμπλονετς προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος είχε «καθαρίσει» με άλλα δύο γκολ μέχρι το 65’! Η Πρίμπραμ ξεκίνησε δυνατά τις υποχρεώσεις της φέτος στο πρωτάθλημα, δεν είναι σταθερή ωστόσο στα τελευταία παιχνίδια, ενώ εκτός έδρας αγνοεί τη νίκη, μετρώντας τέσσερις ήττες και μια ισοπαλία. Πιο καλή εντός έδρας, εκεί κέρδισε τα τελευταία 4/6 ματς πρωταθλήματος. Τραυματίας ο καλός φορ Σλεπίτσκα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας διασυρμός 0-6 κόντρα στη Γιάμπλονετς.

Στατιστικό: Οver 2.5 τα 12/13 τελευταία παιχνίδια της.