* 11η αγωνιστική

ΟΠΑΒΑ

Τρεις νίκες πανηγύρισε η Οπάβα στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα, επικράτησε των Γιάμπλονετς (2-0 εντός έδρας), Τέπλιτσε (2-0 εντός έδρας) και Σλοβάτσκο (2-0 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βικτόρια Πλζεν (1-0 εκτός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην Σλοβάτσκο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κουζμάνοβιτς στο 23’.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Χουρένα τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’. «Στις τελευταίες αναμετρήσεις πραγματοποιήσαμε καλές εμφανίσεις, τώρα το μυαλό μας είναι μόνο σε αυτήν με αντίπαλο την Μποέμιανς. Θέλουμε να πάρουμε άλλη μία νίκη», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο προπονητής της Οπάβα, Ιβάν Κοπέτσκι.

Προηγούμενο ματς: Η Οπάβα επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Σλοβάτσκο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε NG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Οπάβα σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Sportingbet)

Το Οπάβα – Μποέμιανς παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ

Χωρίς νίκη παραμένει η Μποέμιανς εδώ και τρεις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία ισοπαλία και δύο ήττες. Δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Ζλιν (1-0 εντός έδρας) και Σλάβια Πράγας (1-0 εκτός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Καρβίνα (0-0 εντός έδρας). Αξίζει να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Σμρζ πέντε λεπτά πριν το τέλος των 90’.

«Μπορεί να πήραμε το βαθμό της ισοπαλίας, παρόλα αυτά δεν μείναμε ευχαριστημένοι με την εμφάνισή μας», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Μποέμιανς, Μάρτιν Χάτσεκ. Η τελευταία εκτός έδρας νίκη της επί της Οπάβα χρονολογείται στις 15 Σεπτεμβρίου του 2012 (4-1).

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μποέμιανς και Καρβίνα στην έδρα της πρώτης (0-0) για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε NG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Μποέμιανς σε όλες τις διοργανώσεις.