9η αγωνιστική – πλέι άουτ

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 8/10 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο πρωτάθλημα (κανονική διάρκεια): Οντένσε – Σοντερίσκε 2-1, Σοντερίσκε – Οντένσε 2-2

*Στο κύπελλο: Σοντερίσκε – Οντένσε 1-2, Οντένσε – Σοντερίσκε 3-0

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Σοντερίσκε – Οντένσε 2-2

ΟΝΤΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 41′, εν τέλει ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με το εύστοχο πέναλτι του Γεμπάλι.

Από ένα αήττητο σερί δέκα αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Οντένσε, στο οποίο και μετράει έξι νίκες και τέσσερα ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Αντρέας Αλμ υποδέχθηκε τη Βίμποργκ, στο μεταξύ τους ντέρμπι κορυφής, με την οποία έμεινε στο 1-1. Αν και καλύτερη στο πρώτο μέρος, βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή, για να ισοφαρίσει άμεσα. Στο δεύτερο άντεξε στην πίεση που δέχθηκε και πήρε έστω το βαθμό.

Έχασε έτσι την ευκαιρία να περάσει μόνη πρώτη, παραμένοντας έτσι στο -1 από αυτή. Ποντάρει στην έδρα της, εκεί όπου παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία της ματς, έχοντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Συμπλήρωσε κάρτες και θα μείνει εκτός ο Κάσπερ Λάρσεν, ενώ την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή των Ιβάντσεβιτς και Σβέντσεν, που λόγω προβλήματος δεν αγωνίστηκαν μεσοβδόμαδα.

Οντένσε Στατιστικά

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη περισσότερο από το 32ο λεπτό, πήρε προβάδισμα με τον Κρίστιανσεν στο 62′. Ωστόσο, έξι λεπτά πριν το φινάλε δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Σοντερίσκε. Την Τετάρτη, η ομάδα του Χένρικ Χάνσεν υποδέχθηκε τη Νόρντζελαντ, στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, με την οποία έμεινε στο 1-1. Προηγήθηκε με την πρώτη αξιόλογη ευκαιρία της, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό της πλεονέκτημα, ενώ είχε κάποιες καλές στιγμές στην πορεία για να “τελειώσει” το ματς. Δεν της εκμεταλλεύτηκε όμως και μια στιγμή αμυντικής αδράνειας έφερε την ισοφάριση.

Αυτή η νέα απώλεια έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες είχε για παραμονή και γνώρισε έτσι τον υποβιβασμό από την κατηγορία. Οπότε και είναι ουσιαστικά αδιάφορη σε αυτές τις δυο τελευταίες αγωνιστικές που έχουν απομείνει. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στις 15 τελευταίες της εξόδους στο πρωτάθλημα (1-4-10). Γνώριμα για ακόμη μια φορά τα όποια αγωνιστικά της προβλήματα.