*Μετρούν 3/5 αναμετρήσεις με g/g τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

* 4/5 παιχνίδια έληξαν με under 2.5 γκολ.

*  Η προϊστορία των δυο ομάδων (2-3-0) υπέρ της Όντσε Κάλντας.

ΟΝΣΕ ΚΑΛΝΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-2 για την Όνσε Κάλντας για την 6η αγωνιστική του Κλαουζούρα απέναντι στην Ζούνιορ. Το σκορ για του φιλοξενούμενους άνοιξε ο Ντε Βάλλε στο 26΄ με πέναλτι κάνοντας το 0-1 σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 67΄ ο Σαμπουέζα ισοφάρισε σε 1-1 για την Τζούνιορ. Το τελικό 1-2 έγραψε στην εκπνοή του παιχνιδιού με εκτέλεση φάουλ ο 37 χρόνος Πιεντραχίτα στο 90+5!

Πορεία πρωταθλητισμού για την ομάδα της Όντσε και για 6ο παιχνίδι αήττητη, και δεύτερη σερί νίκη, αυτήν την φορά θύμα της η Ζούνιορ την οποία κέρδισε με 1-2 δείχνοντας πως η ομάδα του Κορεδόρ δεν την σταματάει τίποτα. Έχοντας σε εξαιρετική κατάσταση τον επιθετικό της και πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος έως τώρα τον  Ντε Βάλλε με 5 γκολ και 2 ασίστ να την οδηγεί στην πρώτη τριάδα του πρωταθλήματος. Ιδιαίτερα προβλήματα δεν αντιμετωπίζει για το παιχνίδι με την Πατριότας.

Όνσε Κάλντας Στατιστικά

*4/5 αναμετρήσεις τελευταία με g/g.

*3/5 παιχνίδια έληξαν με under 2.5 γκολ.

ΠΑΤΡΙΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη με 3-0 εντός  έδρας για την Πατριότας με αντίπαλο την Κορτουλούα, τα γκολ για τους γηπεδούχους (όλα στο 1ο ημίχρονο) ο Ρίβας στο 5΄, Μόρενο στο 22’, και Αντράντε στο 31΄ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ μόλις από το πρώτο ημίχρονο.

Στοπ σε ένα αρνητικό σερί χωρίς νίκη έβαλε το σύνολο του Ερνάντεζ στο παιχνίδι με την Κουρτουλούα νικώντας την με 3-0. Έτσι μετά την νίκη στην πρεμιέρα απέναντι στην Ζούνιορ με 1-0 και τις 3 ήττες και την 1 ισοπαλία που ακολούθησαν στο πρωτάθλημα έπρεπε να φτάσουμε στην 6η αγωνιστική για να ξανά γευτεί την νίκη. Η επιστροφή αυτή στις νίκες ήρθε με εμφατικό και καταιγιστικό τρόπο μιας και είχε τελειώσει το παιχνίδι ήδη από το πρώτο ημίχρονο αφού νικούσε με 3-0. Για το παιχνίδι με την Όντσε δεν υπάρχουν απουσίες