10η αγωνιστική

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Ο τεχνικός της Ομόνοιας, Σωφρόνης Αυγουστή, δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη σε δέκα συνολικά παιχνίδια που αντιμετώπισε τον Απόλλων Λεμεσού, μετρώντας δυο ισοπαλίες και έξι ήττες.

ΟΜΟΝΟΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την ΑΕΚ Λάρνακας, για το πρωτάθλημα. Είχε δοκάρι με τον Μπέζους στο 78ο λεπτό.

Αήττητη η Ομόνοια στα εννέα πρώτα παιχνίδια της σεζόν, έχοντας τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή υποδέχθηκε την ΑΕΚ Λάρνακας, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Σε ένα σχετικά κακό παιχνίδι από άποψης ποιότητας, δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο, στην καλύτερη στιγμή είχε δοκάρι προς το φινάλε σε φάουλ του Μπέζους.

Βρίσκεται έτσι στο πρώτο μισό της κατάταξης και σε ισοβαθμία με την Πάφο. Δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες στα πέντε εντός της. Ο Ιωάννης Κούσουλος συμπλήρωσε κάρτες, ωστόσο υπολογίζεται κανονικά σήμερα και θα εκτίσει την επόμενη αγωνιστική, κόντρα στην Ανόρθωση.

Ομόνοια Στατιστικά

*Σκόραρε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Πάφο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 21′ και επτά λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Κυριάκου, για να δεχθεί ακόμη δυο τέρματα στη συνέχεια (45’+5, 60′).

Με το χειρότερο τρόπο έβαλε τέλος στο αήττητο σερί του για φέτος, ο Απόλλων Λεμεσού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς υποδέχθηκε την Πάφο, κόντρα στην οποία γνώρισε βαριά ήττα με 0-3. Όλα στραβά και ανάποδα στο ματς, βρέθηκε πίσω στα μέσα του ημιχρόνου με πέναλτι και λίγο αργότερα έμεινε και με δέκα παίκτες. Επιθετικός μονόλογος της Πάφου στη συνέχεια, δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα μέχρι το φινάλε, χωρίς να βρει αντίδραση.

Υποχώρησε έτσι στην τρίτη θέση της κατάταξης, μένοντας πίσω από ΑΠΟΕΛ και Άρη Λεμεσού. Με δυο αγωνιστικές τιμωρήθηκε ο αρχηγός Χάμπος Κυριάκου, για την αποβολή του κόντρα στην Πάφο, ενώ για τον ίδιο λόγο θα δει το ματς από τις κερκίδες και ο κόουτς Μιλόγεβιτς.