*3η αγωνιστική.

*Αήττητος ο Ολυμπιακός στα τελευταία 11 ματς κόντρα στη Λαμία ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (10-1-0).

*Από 7/11 μεταξύ τους Over 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-0 επί της Τσουκαρίτσκι για το Γιουρόπα Λιγκ. Το 0-1 ο Μασούρας στο 34’, το 0-2 έκανε ο Μπιέλ στο 45’. Το τελικό 0-3 έκανε ο Ρέτσος στο 52’. Καλύτερος σ’ όλο το ματς ο Ολυμπιακός.

Δεν είχε κανένα πρόβλημα το βράδυ της Πέμπτης κόντρα στην Τσουκαρίτσκι για τα πλέι-οφ του Γιουρόπα Λιγκ, πήρε δεύτερη νίκη και πανηγύρισε με περισσή άνεση την πρόκριση στους ομίλους. Προσέγγισε πολύ σοβαρά την αναμέτρηση, παρά το 3-1 του πρώτου αγώνα, έδειχνε απ’ την αρχή ότι ψάχνει το γκολ, είχε κίνητρο και διάθεση. Σκόραρε δύο φορές μέχρι το ημίχρονο, ενώ είχε και δοκάρι, έκανε το 0-3 από κόρνερ στο 54’, είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ μέχρι το φινάλε.

«Καταφέραμε στα τελευταία παιχνίδια να κάνουμε καλές εμφανίσεις και να πετύχουμε τους στόχους μας, ωστόσο πρέπει σίγουρα να συνεχίσουμε την δουλειά για να βελτιωθούμε περισσότερο. Πάντα ο αντίπαλος θα μας βάζει διαφορετικές δυσκολίες και εμείς θα πρέπει να βρούμε κι άλλους τρόπους για να γινόμαστε ακόμα καλύτεροι», είπε ο κόουτς Μαρτίνεθ. Η ομάδα του ερχόταν από ακόμη μια εμφατική νίκη, στο πρωτάθλημα, με 4-0 επί του Ατρομήτου. Σκόραρε δύο φορές μέχρι το ημίχρονο και βρήκε το 3-0 στο 49’. Είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες, απειλούσε όπως ήθελε και όποτε ήθελε, το τελικό σκορ τα λέει όλα.

Ο Ολυμπιακός έρχεται από τέσσερις διαδοχικές νίκες, είχαν προηγηθεί το 3-1 επί της Τσουκαρίτσκι και το εντός έδρας 2-0 επί του Πανσερραϊκού, μετρά πέντε νίκες σε έξι επίσημα ματς (5-1-0). Επιστρέφει ο Κίνι (Αμυντικός, 5,1), λογικά θα έχει αλλαγές στην ενδεκάδα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 Goal τα 3/5 τελευταία ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από τρία σερί Over 2.5 σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΑΜΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Άρη. Το γκολ ο Καρλίτος στο 38’. Με δέκα παίκτες έμεινε στο φινάλε η Λαμία, λόγω αποβολής του Σιμόν.

Έχει μπει πάρα πολύ δυνατά στο νέο πρωτάθλημα, είναι αναβαθμισμένη και το έδειξε στο ματς της περασμένης εβδομάδας κόντρα στον Άρη. Πήρε μια σπουδαία νίκη, την οποία άξιζε στο 100%, σκόραρε με τον Καρλίτος στο 38’ και αφού νωρίτερα είχε άλλη μια μεγάλη ευκαιρία. Κράτησε χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα το προβάδισμα της στο δεύτερο μέρος, ο Άρης είχε φλύαρη κατοχή, η Λαμία δεν του επέτρεψε να κάνει ούτε μια τελική προσπάθεια, ήταν αυτή που απείλησε ξανά, είχε δοκάρι κι άλλες καλές στιγμές.

«Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την προσπάθεια. Οι προπονητές είναι για να χάνουν και οι παίκτες να κερδίζουν. Έχουμε δρόμο μπροστά μας ανηφορικό, το κεφάλι κάτω και συνεχίζουμε. Ήταν μια μεγάλη νίκη αλλά πρέπει να συνεχίσουμε», είπε ο κόουτς Βόκολος. Η ομάδα του έχει πάρει ήδη τέσσερις πόντους, θα μπορούσε να έχει κάνει το 2/2, καθώς στην πρεμιέρα προηγούνταν μέχρι τις καθυστερήσεις κόντρα στον Βόλο εκτός έδρας, αλλά ισοφαρίστηκε με μακρινό σουτ. Εκτός σήμερα ο τιμωρημένος δεξιός μπακ Σιμόν.