*10η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χρειαζόταν ένα ξέσπασμα ο Ολυμπιακός Βόλου, το βρήκε στην περασμένη αγωνιστική κόντρα στη διαλυμένη και παντελώς ελλιπή Καβάλα. Η ομάδα του Βορρά αποτελεί «σάκο του μποξ» για όλες τις ομάδες της κατηγορίας, δεν αποτέλεσε εξαίρεση ο Ολυμπιακός Βόλου, που σκόραρε τέσσερις φορές στο πρώτο ημίχρονο και το ματς κάπου εκεί τελείωσε. Δεύτερη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα της Θεσσαλίας, η προηγούμενη ήταν εντός έδρας 3-2 κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου, ερχόταν από τέσσερις σερί ήττες. Με 8 πόντους είναι στην τελευταία τριάδα της βαθμολογίας, στο -1 απ’ την παραμονή. Επιστρέφουν οι Κουντουριώτης (Μέσος, 7,2) και Ναά (Αμυντικός, 7), αποχώρησαν οι Χάσεκ και Ντουάρτε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 5-0 επί της Καβάλας στις 19 Δεκεμβρίου. Στο 4-0 το ημίχρονο, το πέμπτο γκολ ήρθε στο 59’ για τον Ολυμπιακό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 5/9 Over 2.5 στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Μετρά 6/9 ΝG στο πρωτάθλημα.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστρέφει στη δράση ο Αλμωπός Αριδαίας μετά τη δικαστική περιπέτεια πριν από δύο εβδομάδες. Η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού ανακοίνωσε στις 14 Δεκέμβρη ότι το πιστοποιητικό της ομάδας ανακλήθηκε λόγω προβλημάτων στη μετοχική σύνθεση της ΠΑΕ. Αυτό αρχικά σήμαινε την αποβολή από το πρωτάθλημα, ωστόσο ο Αλμωπός ανέτρεψε την κατάσταση, κατέθεσε αίτημα αναστολής και δικαιώθηκε, το ματς με τη Νίκη Βόλου που αναβλήθηκε θα οριστεί σε άλλη ημερομηνία.

Στην τελευταία του υποχρέωση συνέτριψε εκτός έδρας την Καβάλα (6-0), νωρίτερα κέρδισε 1-0 εντός έδρας τον Θεσπρωτό. Μετρά 3/3 νίκες εντός έδρας και 3/4 ήττες εκτός έδρας! Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 12 πόντους, έχει όμως ένα ματς λιγότερο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 6-0 επί της Καβάλας στις 11 Δεκέμβρη. Στο 0-4 το ημίχρονο, το σκορ είχε διαμορφωθεί μέχρι το 67’.