*6η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν είχε υποχρεώσεις την περασμένη εβδομάδα η δεύτερη ομάδα του Ολυμπιακού, έρχεται απ’ την πρώτη απώλεια της σεζόν, το εκτός έδρας 2-2 με τον Απόλλωνα Λάρισας στις 24 Νοεμβρίου. Εκεί έκανε μια μάλλον μέτρια εμφάνιση, δεν κατάφερε να υπερασπιστεί το 0-1, στο φινάλε πιέστηκε πολύ και δέχτηκε δύο γκολ. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις βρήκε τη λύση και τουλάχιστον πήρε τον βαθμό. Είχαν προηγηθεί οι δύο νίκες με ΠΑΟΚ Β’ (3-1) και ΑΕΛ (1-0), σήμερα θα χρησιμοποιήσει τρίτο διαφορετικό γήπεδο για έδρα, αυτή τη φορά το «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Η αποστολή: Αποστολόπουλος, Κινκουέ, Μπαγκαλιάνης, Σουρλής, Α. Μπα, Βοΐλης, Μαρίνος, Σαπουντζής, Ντόι, Στουρνάρας, Νίκολιτς, Κίτσος, Κωστή, Λιάτσος, Ξενιτίδης, Τσέλιος, Νίκας, Γκαλιάνι, Κατσογιάννης

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας στις 24 Νοεμβρίου. Στις καθυστερήσεις ισοφάρισε ο Ολυμπιακός, ο Απόλλων είχε πάρει προβάδισμα στο 88’.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 2/3 Over 2.5 στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Μετρά 2/3 G/G στο πρωτάθλημα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ήθελε την πρώτη νίκη απεγνωσμένα, την πήρε στο εντός έδρας ματς με τον Απόλλωνα Λάρισας την περασμένη εβδομάδα. Καλή εμφάνιση απ’ τον Πανσερραϊκό, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, έβγαλε αρκετές ευκαιρίες και τελικά βρήκε το γκολ στο 29’. Στο δεύτερο μέρος διαχειρίστηκε επιτυχώς την κατάσταση, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. «Δικαιούμασταν την πρώτη νίκη κάποιες αγωνιστικές νωρίτερα», είπε ο κόουτς Σαραγόσα. Είχαν προηγηθεί οι τρεις ισοπαλίες με Ολυμπιακό Βόλου (2-2), ΠΑΟΚ Β’ (1-1) και Τρίκαλα (1-1), όπως και η ήττα 2-0 εκτός έδρας απ’ την ΑΕΛ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Απόλλωνα Λάρισας την περασμένη εβδομάδα.